Důchod: Jak vypadá ve 45 letech?

„Tati, nejsi přece dědek, tak to neříkej“, zlobí se moje dcera. Právě jsem na otázku po zaměstnání odpověděl, že jsem vlastně důchodce. Dceři je 16, mně 45. Po prodeji podílu ve firmě se považuji za důchodce. Aktivity, které dělám, už považuji spíše za „zábavu penzisty“. A to i přes skutečnost, že mi tyto koníčky vydělávají víc, než když jsem „chodil do práce“.

Chceš důchod ve 30 letech?

Dceři jsem vysvětlil, že hodně lidí odchází „do důchodu“ třeba ve 30 letech. Mají zdroje příjmů, nemusí „chodit do práce“. Být důchodce znamená mít zdroje příjmů, mít „důchody“ z vlastních aktivit.

Důchodce už nemusí pracovat pro peníze – peníze mu generují jeho aktivity. Firmy, projekty, podíly ve firmách druhých lidí…. dividendy atd. Důchodce si užívá život 🙂

Mně se to povedlo „až“ ve 45 letech … ale vy to můžete zvládnou i daleko dříve. Stačí se přiučit u těch zkušenějších, jít vyzkoušenou cestou a vytrvat. Výsledek stojí za to.

S dvackou do důchodu

Ne každý samozřejmě může začít podnikat – většina lidí nemá dobrý nápad a nemá zkušenosti. Daleko jednodušší je podílet se na podnikání těch, kteří umí budovat firmy a umí generovat výnosy. Příjemné jsou dva důležité faktory: Nemusíte sami umět podnikat a nemusíte se na podnikání sami podílet.

Začít se dá s pár korunami. Třeba s dvaceti korunami – a dostat se na miliony.

Pojeď na Mauricius

Předchozí věty myslím doslova: Začni třeba s dvackou a buď trpělivý. Vše je otázku cviku a času. Kolega Ing. Tomáš Walter od pondělí startuje kurz, kde zdarma ukáže, jak se buduje bohatství. Mimochodem, Tomáš je člověk, který se vypracoval sám, od píky. Kdo Tomáše znáte, víte 🙂

Svoboda, zajištění rodiny, užívání života – to vše je přímo před vámi. Důležité jsou dvě věci: Začněte a vytrvejte!

Přeju vám „brzký a bohatý důchod“ a na viděnou!

Z ostrova Mauricus zdraví

Martin

 

Martin Kopáček
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře
 1. petr napsal:

  dejme tomu že bych měl dost do smrti ale jak to udělat se zdravotním a soc.pojištěním?

  • Martin Kopáček Martin Kopáček napsal:

   Já si obojí samozřejmě platím 🙂 Beru to jako součást nákladů na život, zejména u zdravotního pojištění. Sociální platím, protože musím, i když z něj nikdy nic čerpat nebudu. Daleko důležitější je vybudovat tok peněz, cash-flow, aby člověk měl dost na vše, co potřebuje.

 2. Hanka Menšíková napsal:

  Moc gratuluji k životním úspěchům!!! Důchod v 45 letech je sen pro mnoho lidí. Díky za sdílení zkušeností a užívejte ve zdraví „důchodu“

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů