Burza: Peníze máte před sebou

„Ty si chlape žiješ,“ psal mi v úterý bývalý kolega v mailu. Před lety jsme pracovali ve stejné firmě. Já odešel, protože mne rutina začala nudit jak mexická telenovela. Kolega se rozhodl stoupat po kariérním žebříčku. Já zahodil budíka a kravatu, kolega se upsal firmě na 10 let.

Dobře placený otrok

Většina lidí chce peníze, ale získává je trošku zvláštním způsobem. Posuďte sami: Ráno vstávají v 7 hodin, v práci jsou do 4 hodin. Dorazí utahaní domů, večer zírají na televizi. Pak jdou spát. Ráno zase dokola: budík, práce …. A tohle si dobrovolně zvolí na celý produktivní život. Dává vám to smysl? Mně ne.

Zahodil jsem budík a kravatu, nechci být otrok. Byť skvěle placený. Prodávat vlastní život za peníze je škoda.

Peníze jsou tady

Peníze bez svobody mne nikdy netěšily. Nemusel jsem řešit, jak vyjdu do výplaty, to je pravda. Ale musel jsem obětovat 5 dnů z týdne práci. A pak příděl 5 týdnů volna za rok, taková vycházka z doživotního kriminálu. Říká se tomu „dovolená“. To fakt ne, díky.

Svoboda znamená dostatek peněz + volný čas. Jak na to? Postup vám ukáže Vašek Pech v neděli. Stačí vám tužka, papír, čistá hlava. Uvidíte, že osvobodit se z kolotoče „práce-práce-dovolená-práce“ není složité.

970.000 korun

… bez letitého budování byznysu. Bez faktur, bez zboží, bez skladu. Žádní šéfové, žádní zákazníci. Žádné povolení, žádný živnostenský list. Žádná konkurence! Jestli máte zdravé myšlení, muselo vám právě srdce poskočit jak jelen po viagře. Ano, burza je ideální prostředí pro vlastní byznys.

Před 12 ti roky jsem poprvé o burze četl. Přišlo mi to jako sen. A ono to funguje. Budík dávno zrezivěl, kravata skončila v koši. Zatímco kolega se upsal na firmě (téměř) na doživotí, já jsem svobodný. Chyťte příležitost za pačesy a v neděli poznejte cestu, jak se k pořádnému balíku dostanete i vy.

Pozvánku jsme točili „z ruky“, tak omluvte horší kvalitu. Webinář bude samozřejmě ve studiové profi kvalitě 🙂

Ať se daří!

Martin

 

 

 

Martin Kopáček
Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře
 1. Roman Kratochvíl napsal:

  „kolega se upsal firmě na 10 let.“ – ono je možné se zavázat zaměstnavateli že pro něj budu pracovat 10 let?

  • Martin Kopáček Martin Kopáček napsal:

   Samozřejmě 🙂 Benefity a opční program. Navázané na 2×5 roků, zaručený tzv. „postup“, čili vedení větších projektů atd. Vše je navázáno na čas. Takhle pracuje většina firem, kde si chtějí udržet schopný management. U dělníků se to řeší náborovým příspěvkem, stravenkami, flexipasy do fitka atd atd. Odchod ale tak nebolí. U key person v korporátu naopak odchod hooodně bolí: odchází člověk, který vede celý úsek a má největší přehled. A proto se zde dělají opční programy, postupy v kariéře, benefity vázané na dobu, po kterou fungujete na určitém postu (samozřejmě že tuto nabídku nedostane člověk, který nic neumí a vidí jen „ty brutální prachy“¨).
   Já měl před sebou strop 105.000 CZK + % z obratu + partnerství ve firmě (junior po 5 letech, senior po 10). Auto atd atd, to je norma. Jenže by to bylo vykoupeno 8-11 hodin denně, nedělní přípravy na celý týden, trvalá dosažitelnost včetně dovolených (byly ale velkorysé, 6 týdnů, o tom si většina lidí může nechat zdát), konkurenční doložka (s tím jsem neměl problém), zákaz podnikání po celou dobu kontraktu (to mi vadilo). Atd atd.
   Takhle to funguje v korporátu běžně, liší se jen formy omezení a benefitů.
   Sice vám nikdo neřekne „podepiš na 10 let“, ale nastaví bonusy, postup a benefity tak, že buď 10 let vydržíte, nebo to vůbec nepodepíšete (to byl můj případ).

   • Roman Kratochvíl napsal:

    OK, děkuji

    Těch 56 000 Kč – to byl počáteční plat před 10-ti lety do takového „zaměstnání“?

    • Martin Kopáček Martin Kopáček napsal:

     Romane čtěte pořádně 🙂 Na 10 let bych se musel upsat, nikoliv že to proběhlo před 10 lety. Před 10ti lety bych 56.000 vzal všema deseti.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů