Akcie: Konopná Aurora střílí vysoko

V minulém článku jsem psal o „hutém matroši“, který investorům namíchala India Globalization Capital. Článek máte tady, je to o rauši a opojení z konopného kamene mudrců. Dnes se podívám na firmu, která se mi naopak v tomto „marjánkovém světě“ celkem líbí: Aurora Cannabis.

Aurora střílí vysoko

Aurora Cannabis (ACB) se za poslední rok zlepšila: vyšší obrat, vyšší marže, nižší náklady. S kolegy investory se shodujeme, že pokud tihle „revolucionáři“ něco nezmastí, může mít firma celkem dobré vyhlídky. Kanada nedávno přistoupila celkem benevolentně k marihuanové legislativě, takže firmy „zeleného draka“ mohou mít pré.

Tržby vzrostly (podle výsledků z 12.listopadu) o 262% a zisk překonal 100 milionů dolarů. Šance na růst obratu je slušná, ale jak to bude s marží a ziskem?

Graf ceny

Žádný zázrak, žádná hrůza. Koukněte sami. Spíš levněji, než dráž.

 

zdroj: yahoo.com

Zelené peklo

Konkurence samozřejmě po uvolnění legislativních překážek roste. Aurora tedy bude muset udržet nízké náklady, protože lze čekat, že konkurenční prostředí bude znamenat pokles ceny konopí na trhu. Aurora dokázala snížit produkční náklady z 1,8 na 1,45 dolaru na gram.

Zelená oblast bude konkurenční. Uvidíme, zda firmy dokážou efektivně pracovat s produkčními náklady, protože dotace jaké jsou obvyklé u potravinářských producentů (i u producentů technických plodin) zde nelze očekávat.

Aktiva firmy

Firma má pozitivní aktiva, může si tedy dovolit i nakupovat případné konkurenty.

Každopádně: Než vyrazíte na lov Aurory, zvažte čím je tenhle zelený byznys specifický. Šlukovat tyhle investice nemusí být zrovna fajn rauš.

Ing. Tomáš Walter

Stáhněte si ebook ZDARMA :

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Tomáš Walter
Tomáš Walter
Tomáš Walter je vyhledávaný investiční poradce a specialista na akciové trhy. Získal titul inženýra v Česku, ale i titul Master of Science v USA, kde pracoval několik let jako vrcholový manažer. Po návratu do Česka působil jako manažer také v největších mediálních domech (CNC, CME) a budoval svoje investiční portfolio. Poslední 3 roky už pouze investuje, podniká a věnuje se své rodině, sportu a dobrému pivu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.