Komentář k trhu 7.11.2022 – Market Profile®

Roční profil

Předpoklad nárazu na rezistenci v podobě low předešlého swingu se u SPY v minulém týdnu naplnil. Trh tak korigoval předchozí růst a zakončil obchodování níže.

Roční MP: roční vývoj, odraz od rezistence

Měsíční profil

Listopadový profil se téměř celý nachází uvnitř říjnového profilu.  Při korekci našel SPY podporu poblíž POC měsíce října – viz obrázek. Do vytvoření nové počáteční rovnováhy (IB) platí S/R úrovně minulého měsíce, tj. první měsíční rezistence 150 % IB na úrovni 395,16 spolu s POC měsíce září na 394,27. Další rezistencí bude 200 % IB na úrovni 410,63 a nad ní POC měsíce srpna na 412,71. První měsíční support 150 % IB se nachází na úrovni 332,65.

Měsíční MP: měsíční vývoj, odraz od supportu v podobě měsíčního POC

Týdenní profil/denní profil

Z týdenního profilu vidíme problematické překonání týdenního supportu na úrovni 382,40, který dlouho odolával, ale následně byl překonán při fundamentu FOMC. Trh se tak dostal poblíž dalšího týdenního supportu na úrovni 366,75, dalším pak bude 358,20. Aktuální POC se nachází na úrovni 386,30, kde bude tvořit týdenní rezistenci. Řada rostoucích týdenních POC tak prozatím přetrvává.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní S/R úrovně, reakce na týdenní support z minulého týdne

Shrnutí

Na trh dorazila korekce předchozího růstu a týden byl zakončen na nižších cenách, než otevíral. Potvrdila se tak prognóza o předpokládané vyšší prodejní aktivitě u úrovně 390.

Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.