Opční 60ka: Jednoduchý systém pro opční trading

Ahoj všem, kolegové a budoucí kolegové! Po nedělním webináři se naše řady opět rozrostly o nové (budoucí) kolegy. Než se dostaneme k tématu dnešního článku, poprosím vás:

 1. Hlídejte si prosím splatnost faktur. Jakmile bude kapacita plná, neuhrazené faktury budou stornovány…
 2. Hlídejte si mail. Po připsání platby vám přijdou přihlašovací údaje do Členské sekce, kde máte na Nástěnce další instrukce.
 3. Neotálejte s vyřízením přístupu do Diskuzního fóra (viz pokyny na Nástěnce). Zde můžete louskat vlákna a témata.

Jak se pytlačí v tradingu

Na webináři jsem zmínil v rámci bonusů také strategii na obchodování opcí, které říkám „Opční 60ka“.
Jde o obchodování na hodinovém grafu. Pro vás, kdo chcete víc obchodovat, to může být zajímavé zpestření. Připomínám, že vše, co ukazuji, je pro výuku – nedělám investiční doporučení, ale naopak učím kolegy používat vlastní hlavy.

Tak se podívejme na princip: Příklad z hodinového grafu ETFka na S&P, s názvem SPY:

zdroj: investing.com

Vybral jsem si situaci, kdy trh byl po poklesu:
Kulminovaly obavy z obchodní války mezi USA a Čínou (a posléze z obdobné situace mezi USA a Mexikem). Fundament poklesu byl už tedy započtený v cenách a šlo připravit spekulaci opětovný obrat trhu.

Hledáme tedy na CCI indikátoru „radlici“. Tedy situaci, kdy indikátor CCI prorazí do „přeprodané oblasti“ a následně se vrátí do pásma normálu:

zdroj: investing.com

Sledujte modré elipsy: Z hnědého „pásma normálu“ vyrazil indikátor do „přeprodané oblasti“, aby se posléze vrátil zpět. A to je chvíle, kdy můžeme nastoupit do obchodu, což nám na indikátoru i na grafu ukazují modré šipky:

zdroj: investing.com

Jak vidíme, první obchod nevyšel. Cena sice chvíli pokračovala vzhůru, ale pak se vydala opět níže. To je trading, přátelé 🙂 Nikdy nevíme, který signál vyjde a který nikoliv. Proto bereme každý správný signál, a přesně řešíme výstupy na zisku / nebo na ztrátě.

Druhý signál nám dává nástup – a teď jde o to, jak máme vypracovaný obchodní plán. Vystoupíme na dalších svíčkách, protože trh neudělal nové high? Nebo podržíme pozici jako swingovou?
Já osobně vystoupím, a vezmu druhou malou ztrátu.

Swing naděluje +1.000$

Proč vystupuji? Nerad držím intradenní pozice přes noc …. Ovšem kolegové, kteří si „šedesátku“ obchodují pozičně, měli pravé žně: S pozicí se vyvezli následující den vysoko vzhůru a vybrali parádní zisk 10 bodů, čili +1.000$ :

zdroj: investing.com

Kde začít?

Opční 60ka má svoje pravidla, ukazovat si je budeme v rámci Complete opčního kurzu vstup do tohoto kurzu (a tedy i přístup k Opční 60ce) máte zde.. Popis systému je v bonusech, ke kterým se také dostaneme.

Když obchodujete přes long opce, máte velikou výhodu: Jasně stanovený stop-loss. Nemůžete ztratit víc, než kolik zaplatíte za call opci, kterou do obchodu vstoupíte.

Pytlačit ale můžete u mnoha akcií, a klidně i přes podklad: Prostě vezmete „long“ přímo podklad. Zde doporučuji nastavit ale stop-loss natvrdo.
A pamatujte, že při nočním držení může dojít ke gapu. Ano, tohle jsou důvody, proč 60ku raději obchoduji přes opce, kde stop-lossem je pouze mnou zaplacená cena opce.

Tolik stručně k dotazům na Opční 60ku.
V rámci Complete kurzu dostanete nejen tento postup podrobně, ale dostanete i celou paletu našich postupů, kde vám předám i osobní postřehy k obchodování (nejen) této strategie. V Complete kurzu startujeme 12 strategií od 10 traderů, což v pohodě stihneme, abychom vše mohli používat už v letošním roce – viz záznam ze včerejšího vysílání:

Přístup ke všem strategiím, včetně „Opční 60ky“ jsme otevřeli na na webináři (viz záznam výše).
Brána je otevřena, vstup do party – a ke všem soukromým strategiím (viz webinář a viz přehled strategií níže) máte zde.

Soukromé strategie, které předávám v Complete opčním kurzu, vstup do party máte otevřený zde.

Vstup do party a přístup ke všem strategiím máte zde, moc neváhejte. Otevřeno bude pouze po krátký čas. Moc neotálejte, protože ani inflace, drahota a krize na nikoho nečekají. My makáme na prvním příjmu 288.000 korun (viz záznam včerejšího vysílání).

Ať se daří!

Martin

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře
 1. Martin Skoda napsal:

  Dobry den, video jsem shledl az nyni a moc rad bych se take zucastnil. Je prosim nejaka moznost jak se k vam pridat. Za mne je to jasna cesta a chci byt clenem takoveho tymu!

  Dekuji a jsem s pozdravem Skoda

  • Martin Kopáček napsal:

   Martine zdravím. Protože je vás „trošku víc“, jděte touto cestou:
   1) Vezměte si Basic opční kurz zde: https://finakademie.cz/nabidka-kurzu/opce-basic/
   2) V klidu si jej projděte
   3) Pokud chcete i bonusové lekce, pak v Basic kurzu na Nástěnce máte PŘESTUP do Complete za doplatek. Nemusíte tedy platit 2x
   Díky za zájem a pokud budete mezi námi, vítejte!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.