Opce: Zisk sbíráme, jakmile trh nabídne příležitost

Máme s kolegy rádi jednoduché obchody – ideálně takové, kde jej po otevření už nemusíme dál řešit. A přesně takový je obchod, který jsme otevírali v minulém článku.

Tady máte video, kde pro kolegy se kterými obchoduji velké účty, dělám praktické otevření na jednom kontraktu … a každý si otevírá na tolika pozicích, na kolika chce, na svém vlastním účtu:

Otevření put spreadu + Buttefly s naked put pro případ poklesu trhu + uzavření jedné z pozic pro snížení rizika na malém účtu na 1 kontraktu.

Kdy zavřeme tento obchod? Jakmile to půjde

Kreditní put spread je velmi jednoduchý, a rád jej obchoduji mechanicky. Automaticky si můžeme nastavit profit, jednou a pak už třeba jenom jednou denně zkontrolujeme … to je (v případě, že trh nevyvádí psí kusy) prakticky vše.

Trh často nabídne zisky rychle, zejména když klesne volatilita … kupříkladu tady je výsledek, kdy jsme už po 9 dnech měli automaticky uzavřený obchod na plánovaném zisku:

Halíře dělají talíře

Zisk 27 dolarů na jednom kontraktu není nic závratného. Ale časem budeme přidávat kontrakty, jak nám poroste účet: pak to bude 10, pak třeba 20 nebo i víc kontraktů v trhu naráz.
Takto to máme například ve skupině, kde přesně tyto obchody pouze vynásobíme … co na malém účtu jedeme s 1 kontaktem, na velkém účtu prostě otevřeme ve víc pozicích.

Místo 27 dolarů to je 270 dolarů, nebo 540 dolarů, a to průměrně 2x do měsíce.
Jak jsem psal minule, takto si lze – s troškou trpělivosti, selského rozumu a píle – vybudovat příjem třeba 140.000 Kč ročně pro začátek. Navíc, k platu. Bez dalšího „chození do práce“.
A postupně, jak roste účet, se příjem zvyšuje, aktuálně na 1-2 miliony ročně jen s touto primitivní strategií … trading není sprint, ale maraton!

V jednoduchosti je krása

Nemám rád složité věci, už od školy. Nemám hlavu na to, abych se babral s komplikovanými strategiemi, nebo abych vysedával hodiny u počítače.

Za 19 let obchodování a investování jsem zjistil, že nejlépe mi fungují nekomplikované strategie, které fungují bez složitých fičur a bez dřepění u kompu.

Tak si dáme takovou malou „letní školu“, kde si naše strategie ukážeme. Startovat budeme 27.5: Kurz je online, zdarma, ukážeme si postupy a strategie krok za krokem. Registraci máte zde, vítejte – a zkontrolujte si, že vám přišlo ode mne potvrzení. Jinak bohužel přijdete i o lekce.

Fajn den a skvělé jaro/léto všem, přátelé!


Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.