Opce: Zisk uzavřen za 9 dnů

Máme s kolegy rádi jednoduché obchody – ideálně takové, kde jej po otevření už nemusíme dál řešit. A přesně takový je obchod, který jsme otevírali v minulém článku.

Trh nadělil zisk po 9 dnech

Kreditní put spread je velmi jednoduchý, a rád jej obchoduji mechanicky. Automaticky si nastavím profit, jednou denně zkontroluji … a to je (v případě, že trh nevyvádí psí kusy) prakticky vše.

Tady je výsledek, kdy po 9 dnech se obchod automaticky uzavřel na plánovaném zisku:

Halíře dělají talíře

Zisk 27 dolarů na jednom kontraktu není nic závratného. Ale časem budeme přidávat kontrakty, jak nám poroste účet: pak to bude 10, pak třeba 20 nebo i víc kontraktů v trhu naráz.
Místo 27 dolarů to bude 270 dolarů, nebo 540 dolarů, a to průměrně 2x do měsíce.
Jak jsem psal minule, takto si lze – s troškou trpělivosti, selského rozumu a píle – vybudovat příjem třeba 140.000 Kč ročně. Navíc, k platu. Bez dalšího „chození do práce“.

V jednoduchosti je krása

Nemám rád složité věci, už od školy. Nemám hlavu na to, abych se babral s komplikovanými strategiemi, nebo abych vysedával hodiny u počítače.

Za 17 let jsem zjistil, že nejlépe mi fungují nekomplikované strategie, které fungují bez složitých fičur nebo dřepění u kompu.

Tak si dáme takovou malou „letní školu“, kde si je postupně ukážeme.


Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.