Opce: Otevíráme nový obchod pro nízkou volatilitu

V pátečním vysílání jsme si zrekapitulovali trhy, záznam máte zde:

Ukázali jsme si otevřené pozice – náhradu mechanického Iron Condora speciální kombinací dvou long Buttefly a short naked put (budeme si ukazovat s pokročilými příští sobotu, viz zde)

Aktuálně jsou trhy velmi vysoko, s malou volatilitou, a tedy i prémia jsou malá. A i když jsme to neměli původně v plánu, nakonec jsme otevírali novou pozici, která je náhradou za Iron Condor tentokrát jako kombinace jednoho long Buttefly a jedné naked put:

Naked put v této opční kombinaci nám nahrazuje „uplatněnou“ call opci 434, ze které nám bylo odebráno 100 ks SPY -viz následující screen, kde už nevidíme ani původní short 434 call, ani 100 kusů SPY, proti kterým jsme short call 434 dlouhodobě rolovali:

Aktuální zisk +8.747$ lze považovat za z 90% uzamčený, protože už „proti nám“ mohou jít jedině dvě nyní velmi OTM 434 put opce (přes kterou bychom rádi získali zpět 100 kusů SPY)

Jak vydělat milion?

Máme tedy prakticky 192.000 korun zisku, a s trochou štěstí to do vánoc na těch 200.000 Kč dotáhneme. Připomínám, že nám nejde o vytvoření „velkého zisku“, ale o co nejmenší počet ztrátových obchodů a o co nejstabilnější příjem … vždyť takto vytvořených 20.000 Kč udělá během pěti let nový milion korun … a tím do jde ke ZDVOJNÁSOBENÍ účtu. Pak může být roční příjem třeba 400.000 Kč, a do tří let 500.000 Kč.

Halíře dělají talíře… a proto je třeba začít včas.

Nováčci, to jste nyní četli, pro vás je asi nesrozumitelné, proto od pondělí 27.11 začneme společně vše od A do Z v bezplatném kurzu. Registrujte se zde, v pondělí pošlu přihlášeným první lekci.

Martin Kopáček
Obchodováním na burze se zabývám od roku 2005. Specializuji se na výpisy opcí na akcie a na indexové ETF. Preferuji časově nenáročné strategie s vysokou pravděpodobností úspěchu.Důraz kladu na pochopení trhu, na fundamenty. Preferované opční strategie: naked put, put spread, Iron condor, strangle, covered call. Oblíbené podklady pro opční obchody: SPY, TNA, akcie z S+P indexu Styl: vypisování opcí a opčních strategií, příjmové (kreditní) strategie, vyhodnocení fundamentu a volatility. Od roku 2010 realizuji individuální tradingové konzultace pro zájemce o obchodování opcí.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.