Kde jsou peníze: Kouzelná křivka, měď a milion korun

Burza není pro obyčejného člověka nic jiného než gambling. Když máš štěstí, vyhraješ. Když ne, tak prohraješ.

Kolikrát jsem to od svých kolegů, kamarádů a známých slyšel. Jenomže, říkal jsem si… Jak to můžou vědět?
Na burze nikdy nezobchodovali ani dolar, nikdy se o to nezajímali.
Odpověď: „to přece ví každej“ mě nějak neuspokojovala, a tak jsem na tu dobrodružnou stezku vydal.

Takový ten výraz, když člověk potká něco, co nezná …. u velké části lidí je to trading a investice

Kdybych těm lidem uvěřil, seděl bych pravděpodobně stále v zaměstnání, které mě moc nebavilo, bral mírně nadprůměrný plat a jednou ročně vyrazil na dva týdny někam na Mallorku, nebo Chorvatska. Když by se zadařilo.
Držel bych si solidní životní úroveň a nadále bych se díky tomu pohyboval v početné skupině kontokorentiérů.

Pohled za oponu: Tady jsou peníze!

Po několika letech hledání cesty jsem zjistil, že se moji kamarádi pletou. Stalo se to ve chvíli, kdy jsem zabrousil do světa komodit a seznámil se s křivkou, která všechno změnila:

Věřte mi, do karet velkým hráčům koukat lze a oni vám je dokonce musí každý týden ukázat!

A když už toto víte, tak začnete zjišťovat, že pohyby cen komodit nejsou vůbec náhodné a štěstí nehraje hlavní roli. Jak je to možné? Od příštího týdne si to budeme ukazovat v bezplatném kurzu (registraci máte zde), ale pojďme se na to společně podívat v tomto příkladu:

Měď: Jízdenka pro milion korun

Toto je cenový graf mědi z konce března letošního roku. Pod cenovým grafem je právě křivka, jejíž pochopení mě dostala do jiného života. Křivka zobrazuje nákupní apetit těch největších hráčů na trhu.

Co zrovna dělají tito velcí kluci a holky? Křivka prudce roste, a právě atakuje svoje maxima. \
Říká nám, že ti velcí právě nakupují, co jim peněženky stačí.

Podívejte se doleva. Přibližně před rokem se to už jednou stalo. A co následovalo? Celoroční silný růst cen.
Velcí hráči schovaní ve stínu měli pravdu a na následujícím růstovém trendu pohádkově vydělali. Kolik? Každý kontrakt v takovém obchodu vynesl necelých padesát tisíc dolarů. Tedy každý jeden kontrakt = jeden milion korun. Pojďme ale dál. Aktuálně na grafu z března vidíme, že ti velcí zakuklenci znovu nakupují doslova obouruč. Kam se asi cena vydá?

Na obrázku je modrým sloupcem vyznačen bod, u kterého jsme skončili.
Velcí hráči měli opět pravdu a nakupovali ve velkém opět ve správnou chvíli. V následujících sedmi týdnech jim růst ceny mědi přinesl dalších 22.500 USD za každý kontrakt – to je dalšího půl milionu korun. A jak je vidět, přišel ještě jeden okamžik, kdy se velcí hráči odhodlali k nákupům, a i ten byl úspěšný.

  To vše si budeme v následujících 14 dnech ZDARMA ukazovat v bezplatném kurzu komoditního obchodování, registrujte se ZDARMA zde.

Václav Pech
Jako vysokoškolský pedagog jsem získal Ph.D. v oboru teorie řízení a krizového managementu. Na trzích se s vlastními penězi, či jako správce, pohybuji více než deset let. Většinu tohoto času také profesně. Studoval u mnoha profesionálů, mimo jiných i u Larryho Williamse, který patří dnes mezi tradingové legendy. Investice a burza jsou mým koníčkem i profesí - Jsem také investičním analytikem společnosti Broker Trust.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.