KOMODITNÍ SPREADY: Jak se vedlo v říjnu

Zdravím naposledy z Thajska. Až budete tento článek číst, tak budu již v Dubai nebo v AIRBUSu 380 na cestě do Prahy. Bylo tady fajn, ale už se těším domů. Všude dobře, doma nejlépe, byť tam bude trochu chladněji, než tady :).

Měsíční výnos 6,08% je fajn

Interactive Brokers

Není to špatný výkon účtu, ale mohlo být ještě lépe, kdyby mne netrápily spready na energiích. Korigovaly i spready na kávě, ale ty již ( 5.11. ) cenově pookřály. Co se týká topného oleje, je term structure hodně napjatá a je jen otázkou času, kdy dojde k prolomení trendu poptávky ke stabilizaci blíže k normálu. Je zde opravdu veliký potenciál zisku.

Term Structure HO

spreadcharts.com

Struktura trhu hovoří jasně. Silná poptávka vytvarovala strukturu a nyní se začínají projevovat náznaky jejího oslabení. Návrat k mediánu bude znamenat znamenat zisk bear spreadů. Začínají se vyskytovat divergence na začátku struktury trhu a to indikuje měnící se poptávku. Pohyb ceny samotné komodity, pak přichází většinou se zpožděním.

Roman Horký
Roman Horký
Podnikatelem je od roku 1992 do současnosti. Koníčky: Silniční i MTB cyklistika a obchodování komoditních spreadů na burze. První kontakty s kapitálovým trhem získal Roman Horký v roce 1990 přes otevřené podílové fondy bank a finančních institucí. Roman získával zkušenosti s obchodováním na pražské burze, posléze přesedlal na burzy v USA. Dlouhodobě se zabývá studiem kapitálových trhů. Za investiční a traderský vzor Roman považuje amerického komoditního obchodníka Larryho Williamse. Roman Horký se specializuje na komoditní spready, které obchoduje šestým rokem. Je zastáncem učení praxí a propagátorem jednoduchých postupů. Doplňkově obchoduje opce na komoditní futures, samotné komoditní futures. Obchoduje také opce na volatilitu. Dlouhodobé obchody, z části i investice, realizuje také na akciích - zde preferuje především dividendové akcie.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.