Komentář k trhu SPY 9.9.2019 – Market Profile®

Roční profil

Uplynulý týden byl zkrácený o pondělek, avšak o to více růstový a volatilní. SPY se dostal pře důležitou rezistenci obchodního rozpětí a opět míří k maximům. Aktuální cena se nachází v oblasti hodnoty, nad ročním POC. Dle grafu VWAP je vidět, že se SPY již dostal z oblasti hodnoty a pohybuje se mezi 1. a 2. standardní odchylkou. 1. standardní odchylka spolu s 2. standardní odchylkou loňského roku budou nyní tvořit support.

Roční MP: roční vývoj, překonání důležité rezistence dle technické analýzy
Roční VWAP: pohyb nad oblastí hodnoty

Měsíční profil

Zářijový profil začal až téměř panickými nákupy na základě fundamentu. V úterý sice trh otevřel níže, pod POC měsíce srpna, ale od té doby už prakticky jenom rostl. Dostal se tak do oblasti velkého prodejního výběžku měsíce srpna. Aktuálně se nachází poblíž VAH měsíce srpna, kde proběhly prodejní reakce, takže jej zatím výrazněji nepřekonal. V případě jeho jednoznačného překonání a potvrzení, už nebude nic bránit testu nových maxim.

Měsíční MP: měsíční vývoj, VAH jako aktuální rezistence, prodejní výběžek = shortová oblast

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu je vidět krásně nezdravý růst kdy veškeré pohyby přicházely skokově na základě fundamentu. Chamtivost v praxi. Došlo tak k přeskočení týdenní rezistence, která následně posloužila jako support. Další týdenní POC se nachází na úrovni 298,10, kde cena v pátek uzavřela. Bude se jednat o důležitou referenční úroveň, protože v této oblasti proběhl během dvou dnů vysoký objem obchodů.

Týdenní MP: týdenní vývoj, překonání rezistence z minulého týdne, aktuální POC

Shrnutí

Do jednoznačného překonání a potvrzení uzavřením nad VAH měsíce srpna, vidím trh stále jako neutrální. Kdykoliv se tak může otočit směrem dolů. Aktuální volatilita a růst vychází z fundamentů, proto jsou snadno překonávány všechny referenční úrovně.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů