Komentář k trhu SPY 9.7.2018 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden byl po delší době růstový a trh se v pátek dokonce dostal nad vytvořené range. Aktuálně se tak cena pohybuje uvnitř roční oblasti hodnoty, poblíž ročního POC, které se nachází na úrovni 271,62. Při současné razanci by se trh mohl v nejbližší době podívat opět k VAH na 278,90 a otestovat tuto hodnotu. Na grafu ročního VWAP není žádná výraznější změna, proto obrázek nepřikládám. Všechny linie stále spíše do strany.

Roční MP: roční vývoj, roční VAH, POC

Měsíční profil

Červencový profil nám začal růstově a cena se dostala až k testu červnového POC na úrovni 275,75. Zde po reakci reakčních prodejců cena již dále nerostla a růst se prozatím zastavil. Zároveň však nedošlo ani k výraznému odmítnutí ceny. Další rezistencí pak bude VAH měsíce června na 278,90 a pak 150 % IB na 281,29 a 200 % IB na 284,20. Co se týče supportů, tak nejbližším bude 200 % IB na 266,40. Nová počáteční rovnováha (IB) bude vytvořena v pátek.

Měsíční MP: měsíční vývoj, supporty a rezistence

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil je trendový a detailněji ukazuje vývoj, který je vidět na vyšších časových rámcích. Je zde pěkně vidět nástup reakčních prodávajících okolo měsíčního POC na úrovni 275,75 a boj s iniciativními kupci. Vzhledem k pohybu ceny do strany je tento boj zatím spíše vyrovnaný. Nedošlo ani k výraznému odmítnutí ceny, ani k ráznému přetlačení prodávajících, které by se projevilo dalším růstem. O proběhlém objemu obchodů svědčí i přítomnost týdenního POC v této oblasti – na úrovni 275,48. Uzavírací cena je tak blízko, že nelze odhadnout, zda se bude jednat o týdenní support, nebo rezistenci. To bude zřejmé až na základě dalšího vývoje. Je zřetelné, jak trh při svém růstu zanechal množství singles, které se bude snažit postupně zaplnit – proobchodovat.

Týdenní MP: týdenní vývoj, singles k zaplnění, oblast nástupu reakčních prodejců

Shrnutí

Z dlouhodobého pohledu je trh v pohybu do strany. Z toho krátkodobého je aktuální růst a bude hodně záležet na tom, jak jej podpoří fundamenty. To zřejmě také rozhodne bitvu mezi prodejci a nakupujícími u hodnoty 275,75, kde se nachází červnové POC a aktuální cena. V případě růstu cena zřejmě v nejbližší době otestuje nejbližší rezistence, jak jsou uvedeny výše. V opačném případě čekám vyplnění singles z předchozího týdne.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů