Komentář k trhu SPY 9.12.2019 – Market Profile®

Roční profil

Korekce v uplynulém týdnu skutečně přišla, ovšem pouze dvoudenní. Během dalších tří dnů trh propad dohnal a v pátek se zakončilo obchodování na podobných hodnotách, kde trh v pondělí otevřel. Osobně jsem očekával, že korekce dojde alespoň k supportu okolo 302. Trh je stále silně ovládán fundamenty a na určité typy zpráv reaguje až přehnaně. SPY se tak opět přiblížil k roční rezistenci 200 % IB na 319. Nejbližším ročním supportem je VAH na hodnotě 304,54 a pak support dle technické analýzy – vrcholy swingů okolo 302.

Roční MP: roční vývoj, supporty, POC.

Měsíční profil

SPY se opět po týdnu přiblížil k již testované rezistenci 200 % IB na 315,21. Uvidíme, zda se ji tentokrát podaří překonat. Co se týče supportů, tak v pondělí a úterý na naznačené supporty SPY vůbec nereagoval. Z toho můžeme usuzovat, že ačkoliv je růst prudký, není moc silný a přesvědčivý, protože při malém zakolísání dokáže poměrně rychle propadnout.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně.

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu je podrobněji vidět průběh uplynulého týdne. Vidíte, že trh prakticky ignoroval týdenní support na 312,94 a pokračoval níže. Reakce přišla až na dalším neotestovaném týdenním supportu týdne 4.-8.11. na 307,04. Novým týdenním supportem je POC na hodnotě 311,57.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní supporty.

Shrnutí

Situace se na trhu mění každým dnem dle příchozích fundamentálních zpráv, které jsou často rozporuplné. Růst je prudký, ale křehký a může kdykoliv výrazně propadnout. Tyto propady jsou však velmi rychle likvidovány kupci. Z dlouhodobého hlediska je trh nastaven stále na long.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.