Komentář k trhu SPY 9.1.2017 – Market Profile®

Roční profil

První lednový týden začal růstově, když se SPY odrazil od supportu na hladině 200 % IB na 222,78. Trh se však stále nachází v rangi posledních dnů loňského roku a maxima zatím neprorazil. Rovněž nejvyšší objem obchodů je na stejné úrovni jako v posledních dnech roku 2016.

Rezistence dle MP jsou prozatím daleko. To znamená, že z tohoto hlediska má trh prostor pro další růst. Nejbližším supportem je stále 200 % IB na 222,78 spolu se singles, které se nachází hned pod touto hladinou. Ačkoliv byl tento support již testován a zafungoval, stále jej budeme vést v patrnosti, protože je důležitý. Vzhledem k tomu, že se nám teprve začala vytvářet nová roční IB, stále platí hodnoty z loňského roku. Dalšími support oblastmi tedy budou: srpnová range mezi 219 – 217, 1.SD VWAP loňského roku na 218,59, POC na 216,04, 150% IB na 212,39 a pak malý nákupní výběžek kolem 208,40.

Roční MP: začátek vývoje nového roku v rangi posledních týdnů roku 2016

Roční MP: začátek vývoje nového roku v rangi posledních týdnů roku 2016

Měsíční profil

Lednový profil se prozatím utváří víceméně uvnitř oblasti hodnoty měsíce prosince. To znamená, že účastníci trhu vnímají hodnotu podobně jako minulý měsíc. Prozatím to tedy nepředznamenává žádný větší pohyb. Tento týden se dokončí nová IB, pak si uvedeme její hodnoty a nové S/R úrovně.

Měsíční MP: lednový profil prozatím v oblasti hodnoty měsíce prosince

Měsíční MP: lednový profil prozatím v oblasti hodnoty měsíce prosince

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil nám potvrzuje to, co jsme si uvedli u měsíčního profilu – tedy pokračující pohyb do strany a vnímání hodnoty na stejných úrovních. Největší objem obchodů, tedy týdenní POC, je na úrovni 226,39 a bude nám tak tvořit týdenní support. Na obrázku si všimněte ukázkové reakce na týdenní support z minulého profilu a tomu odpovídající objem obchodů. U high profilu je zase vidět podobná reakce na týdenní rezistenci profilu 12. – 16.12.2016. To je důvod, proč těmto úrovním přikládám takovou důležitost…

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní support, reakce na týdenní support z předchozího týdne a reakce na předešlou týdenní rezistenci

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní support, reakce na týdenní support z předchozího týdne a reakce na předešlou týdenní rezistenci

Shrnutí

Ačkoliv trh v uplynulém týdnu rostl, nejednalo se o žádný překotný růst a trh se tak stále pohybuje v rangi posledních dnů a týdnů loňského roku. Z výše uvedené analýzy nevyplývá, že by se trh měl nyní někam utrhnout a spíše to vypadá na pokračování pohybu do strany nebo mírného růstu. Pochopitelně v závislosti na fundamentu.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *