Komentář k trhu SPY 8.7.2019 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden byl silně růstový a trh tak překonal dosavadní high. Dostal se tak již velmi blízko první roční rezistenci 150 % IB na 300,19. SPY se nachází nad úrovní oblasti hodnoty.

Roční MP: roční vývoj, POC, S/R úrovně, překonání high trhu

Měsíční profil

Červencový profil je zatím velmi malý. Začal se vytvářet spíše nad oblastí hodnoty měsíce června, což nám značí, že je trh růstově naladěn a obchodníci mají zájem obchodovat na vyšších cenách. Zatím jsou stále v platnosti měsíční S/R úrovně z červnového profilu. Nejbližší rezistencí stále bude 150 % IB na úrovni 300,53 a další 200 % IB na 309,61. Nejbližším měsíčním supportem bude POC měsíce června na 293,55, VAL měsíce června na 290,77, 150 % IB v kombinaci s lednovým POC na úrovni 263,82, dalším pak VAL měsíce ledna na 257,21 a pak 200 % IB na 254,74.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil se nachází téměř celý nad úrovní předchozího týdne, když se v prvních hodinách po open trhu odrazil od týdenního high. Týdenní support na 291,67 tak zůstal prozatím netestován. POC minulého týdne se nachází na úrovni 295,50 a bude tak tvořit další týdenní support pro případný odraz výše.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní trendline, POC jako týdenní supporty

Shrnutí

Na dlouhodobém růstovém náhledu se prozatím nic nemění a je stále potvrzován i kratšími časovými rámci. Jednoduše řečeno, stále je na trhu vidět ochota nakupovat na vyšších cenách.

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.