Komentář k trhu SPY 8.4.2019 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu jsme zaznamenali silný růst a trh se tak přiblížil svým maximům, která bude zřejmě v blízké době testovat. Dle obrázku VWAP je vidět, že se trh konečně odpoutal od důležité rezistence okolo 1. standardní odchylky VWAP minulého roku, kterou doslova přeskočil. Ta nyní bude spolu s 1. standardní odchylkou  VWAP letošního roku sloužit jako důležitý support u hodnoty cca 281-282. Trh je v dlouhodobém uptrendu.

Roční MP: roční vývoj, roční POC
Roční VWAP: roční vývoj, supporty

Měsíční profil

Vzhledem k tomu, že první dubnový týden se nesl ve velmi pozitivním duchu, dubnový profil se nachází celý nad březnovým profilem. Cena prakticky skoro nereagovala na rezistenci v podobě 150 % IB a VAH měsíce října okolo hodnoty 286,50. Další měsíční rezistence, 200 % IB se nachází na úrovni 291,23. Nejbližším supportem bude bývalá rezistence na 286,51 a pak VAH měsíce března na 284,29. Další pak POC března na 281,79. Měsíční profily opět značí dlouhodobý růst.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Co se týče týdenního profilu, je vyloženě trendový, takže trh opět potvrdil pravidelnost přechodu z rovnováhy do nerovnováhy. Na základě tohoto by při absenci zásadních fundamentů měl nyní trh spíše stagnovat a jít do strany, popř. lehce korigovat. POC, tedy týdenní support se nachází na úrovni 285,64.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní support

Shrnutí

Z krátkodobého hlediska bych očekával spíše stagnaci trhu, ale z dlouhodobého pohledu je potřeba pamatovat na to, že trh je silném dlouhodobém uptrendu, takže cesta výš bude pravděpodobnější. V nejbližších dnech až týdnech se zřejmě dočkáme otestování maxim trhu z loňského roku.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů