Komentář k trhu SPY 8.1.2018 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu, navzdory předpokladu mírné korekce, trh „zběsile“ rostl. Převážilo tak dlouhodobé nastavení trhu nad tím, co naznačovaly krátkodobé profily. Trh se tak dostal vysoko nad svá dosavadní highs, kde již dle ročního grafu nejsou žádné rezistence z počáteční rovnováhy. Všechny rezistence trh prorazil již v loňském roce, přičemž ta poslední byla 300 % IB na 264,17. Další pak vzniknou až vytvořením počáteční rovnováhy roku 2018, tedy posledního února.

Měsíční profil

Ani na měsíčním profilu prozatím nemáme vytvořenu počáteční rovnováhu. Jsou tedy nadále platné měsíční úrovně z měsíce prosince. Rezistence 200 % IB na 272,82 byla překonána v pátek a další je až na úrovni 278,88. POC měsíce prosince nám tvoří support na úrovni 267,05, přičemž nejbližším supportem je VAH měsíce prosince na 268,55.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu si všimněte obrovského rozpětí oproti předcházejícím týdnům. Zároveň stojí za povšimnutí, že nejvyšší objem obchodů byl realizován na ceně 268,31. Zřejmě kvůli vysokému počtu prodejních objednávek, čekajících u vrcholu roku 2017. Iniciativní kupci však byli výrazně silnější, trh tak mohutně rostl a první vážnější odpor ze strany reakčních prodávajících byl potom až kolem 271,85. Tento odpor byl následně také překonán a trh rostl až k 273,57, kde se utvořilo high a výrazný prodejní výběžek. Tento prodejní výběžek byl vytvořen výraznou prodejní aktivitou ze strany reakčních prodávajících.

Týdenní MP: týdenní vývoj, překotný růst, prodejní výběžek a vysoký objem obchodů

Shrnutí

Dlouhodobé nastavení je stále růstové, což potvrdil vývoj v minulém týdnu. Na základě prudkého růstu a výrazného prodejního výběžku, kde o sobě dali vědět za poměrně vysokých objemů reakční prodávající, očekávám v tomto týdnu spíše korekci předchozího růstu. Ovšem pouze v případě, že fundamenty nebudou podporovat další růst.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů