Komentář k trhu SPY 7.10.2019 – Market Profile®

Roční profil

Uplynulý týden byl velmi volatilní. Trh počátkem týdne prudce klesal a překročil důležitý support. Ve čtvrtek se však otočil a během pátku se vrátil téměř zpět. Aktuálně se tak nachází u důležité rezistence a těsně nad ročním POC. Dle grafu VWAP se tak nachází uvnitř oblasti hodnoty, tedy mezi linií VWAP (která tvoří support) a první standardní odchylkou VWAP (která tvoří rezistenci). U aktuální hodnoty se navíc nachází linie druhé standardní odchylky VWAP loňského roku a tvoří rezistenci. Linie VWAP se pomalu dostávají spíše do neutrálního (rovnoběžného) postavení.

Roční MP: roční vývoj
Roční VWAP: roční vývoj, S/R úrovně

Měsíční profil

Měsíc říjen začal hodně divoce. Aktuální cena se nachází uvnitř rozvíjející se oblasti hodnoty, která je téměř celá zatím situována pod oblastí hodnoty měsíce září a zároveň na podobné úrovni jako oblast hodnoty měsíce srpna. Důležité měsíční S/R úrovně dle minulého článku jsou stále v platnosti.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu vidíme nejprve test vzhůru a pak silný pokles přes všechny supporty. Na low profilu se nachází silné odmítnutí obrat long. Týdenní POC, tedy týdenní support, se nachází na úrovni 288. Další významná úroveň se silným objemem obchodů je na 293,40 a bude tvořit support, popř. důležitou referenční úroveň.

Týdenní MP: týdenní vývoj, supporty, překonání týdenního supportu

Shrnutí

Trh se aktuálně nachází v neutrálním nastavení. Po divokém vývoji v minulém týdnu očekávám z kraje týdne spíše uklidnění a možná mírnou korekci níže.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.