Komentář k trhu SPY 7.1.2019 – Market Profile®

Vánoce a svátky jsou již za námi, tak se můžeme opět pustit do pravidelných analýz trhu. Santa Claus rally tentokrát nepřišla, za to byly trhy přes Vánoce poměrně živé.

Roční profil

Se začátkem nového roku se nám začal tvořit nový dlouhodobý roční profil. Ten se začal utvářet hluboko pod oblastí hodnoty ročního profilu roku 2018. Trh tedy vnímá hodnotu výrazně níže. V pátek došlo k zaplnění jednodenní singles v oblasti 251,63 – 252,91. Tato singles bývají S/R úrovněmi a zároveň magnety, což znamená, že po jejich zaplnění se trh může opět otočit směrem dolů. Jako další nejbližší rezistenci vidím VAL roku 2018 na hodnotě 262.

Roční MP: roční vývoj, umístění profilu roku 2019 vzhledem k roku 2018, zaplněná singles a rezistence

Měsíční profil

Na grafu můžete vidět, že měsíc prosinec byl nejvíce volatilním měsícem roku 2018. Profil měsíce ledna se začal vytvářet uprostřed prosincové oblasti hodnoty, u POC. Trh tedy vnímá hodnotu podobně jako v prosinci. Nejbližším supportem je VAL měsíce prosince na hodnotě 235,76 a VAH na 263,78.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně v podobě VAL a VAH

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil se vyvíjí do strany v široké rangi. POC, tedy oblast s nejvyšším objemem obchodů se nachází na úrovni 249,10 a bude tak tvořit týdenní support.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní support, POC minulých týdnů jako S/R úrovně

Shrnutí

Z dlouhodobého pohledu je trh nastaven spíše na pokles. Krátkodobý časový rámec ukazuje na možné zklidnění, ale stále přetrvává vysoká volatilita, když trh reaguje na fundamentální zprávy.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů