Komentář k trhu SPY 6.8.2018 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden byl opět růstový, ale navzdory tomu se mu nepodařilo překonat high posledního swingu z předchozího týdne. Došlo k ukázkovému odrazu od high swingu a zároveň roční VAH. POC se stále nachází na úrovni 271,66, kde se nachází nejvyšší objem obchodů v tomto roce.

Roční MP: roční vývoj, důležitý support a odraz od něj

Měsíční profil

Srpnový profil otevřel uvnitř oblasti hodnoty předchozího měsíce. Cena se pomalu blíží do oblasti, kde došlo v předchozím týdnu k jejímu odmítnutí na 150 % IB. Pro připomenutí uvedu stále platné nejbližší S/R úrovně na základě počáteční rovnováhy (IB). Nejbližší rezistencí je stále 150 % IB na 283,88, která však již byla  testována a její účinnost je tak pro další období snížena, další pak 200 % IB na 288,75, to by ale trh nejprve musel překonat all-time-high na 286,67. Nejbližším supportem je aktuálně POC na 279,80, jehož test již v minulém týdnu proběhl a pak 150 % IB na 264,43 a 200 % na 259,48.

Měsíční MP: měsíční vývoj, rezistence 150 % IB, na kterou již trh zareagoval

Týdenní profil/denní profil

Vyšší volatilita byla i v minulém týdnu. Trh nejprve otestoval měsíční POC a pak se vydal vzhůru. Aktuální zavírací cena se nachází na samém high profilu, kde se zároveň nachází volume výběžek. Uzavření na těchto úrovních je long signálem do tohoto týdne, ale zároveň zde může být i větší počet prodejních objednávek, které by mohly v tomto týdnu srazit cenu opět dolů. POC, tedy týdenní support se nachází na úrovni cca 280,90.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní support, volume výběžek

Shrnutí

Trh je dlouhodobě v uptrendu a potvrzuje to i krátkodobý vývoj. V tomto týdnu spíše očekávám překonání high z minulého týdne a přiblížení se letošním maximům. Zde pak očekávám prodejní reakci a její síla rozhodne o dalším směřování trhu.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů