Komentář k trhu SPY 6.5.2019 – Market Profile®

Roční profil

Díky menší korekci, která přišla v uplynulém týdnu, se trh za poslední týden vyvíjel do strany. Korekce však byla velmi malá a bylo by zapotřebí, aby trh zkorigoval k ročnímu POC, které se nachází u hodnoty 279. Pak by byl vývoj o poznání zdravější. Trh překonal svá maxima a míří směrem k 150 % IB na 300,18, která bude sloužit jako rezistence a dají se zde očekávat prodejci.

Roční MP: roční vývoj, trendové linky, POC

Měsíční profil

Květnový profil je zatím velmi malý a vyvíjí se uvnitř toho dubnového s tím, že jej o maličko překročil směrem vzhůru. Je vidět, že trh má našlápnuto stále výše. První rezistencí bude až do vytvoření nové IB měsíce května 200 % IB na hodnotě 296,51. Supportem bude VAH na 290,71, který byl již testován a POC na 287,78.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na vývoji týdenního profilu můžeme vidět, že týdenní support trh moc nepodržel a SPY zareagoval o něco níže. Týdenní POC se nachází na úrovni 293,82 a je situován v horní části profilu. To nám dává longový náznak na příští týden. Pravděpodobně zde bude tvořit týdenní support.

Týdenní MP: týdenní vývoj, POC, reakce na minulé POC

Shrnutí

I když si trh v uplynulém týdnu vybral oddechový čas a šel spíše do strany, dlouhodobé i krátkodobé nastavení je stále na uptrend.

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.