Komentář k trhu SPY 6.11.2017 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu opět all-time-high, nuda, že? 🙂 Trh je v posledních týdnech trochu moc monotónní, a to opravdu není zdravé. Veškeré náznaky shortů jsou ihned likvidovány, takže nedochází k žádným výraznějším korekcím uptrendu. Aktuálně by byla zdráva korekce alespoň někam k 250, aby byly vyplněny singles a trh se dostal až k oblasti s vyššími objemy obchodů. S touto variantou tedy stále počítám a jsem na ní připraven.

Roční MP: roční vývoj, trendline, růstový kanál

Měsíční profil

Ve středu se nám začal tvořit nový měsíční profil. Příští týden bude dokončena počáteční rovnováha (IB), takže si opět uvedeme důležité S/R úrovně. Říjnový profil skončil kompletně odskočený od zářijového, pochopitelně včetně celé oblasti hodnoty a POC. To nám potvrzuje překotný růst, a když se podíváte na obrázek několik měsíců zpátky, tak uvidíte, že se to už dlouho nestalo. Zralé na korekci. I z měsíčního pohledu je zajímavá hladina k otestování cca 250, kde se nachází POC měsíce září.

Měsíční MP: měsíční vývoj, odskočený profil, včetně VA a POC

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil je ve tvaru písmene „D“, tedy rovnovážný. Nejvyšší objem obchodů tak proběhl cca u jeho středu na hodnotě 257,24, kde se nachází týdenní POC. POC bude zároveň tvořit týdenní support. Páteční zavírací cena se však nachází u high profilu, což naznačuje pokračování růstu.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní support

Shrnutí

Na trhu stále převládá longové nastavení. Trend je aktuálně strmý a chybí výraznější korekce, přinejmenším k hodnotě cca 250. Obratu trendu prozatím nic nenasvědčuje a rovněž důležité rezistence jsou daleko.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů