Komentář k trhu SPY 5.9.2016 – Market Profile®

Roční profil

Trh se minulý týden stále pohyboval v dosavadní rangi. Pouze ve čtvrtek krátce otestoval low této range a poté vyrazil opět vzhůru k horní hranici. Pro zopakování uvedu S/R úrovně, které zůstávají stále v platnosti, protože se trh nachází již poměrně dlouhou dobu na stejných úrovních. Nejbližší rezistence bude 200 % IB na 222,81, supportem singles na 214,24 – 214,08 a pak další na 213,42 – 212,52. Na 212,37 je supportem 150 % IB + support dle klasické technické analýzy. Dle ročního VWAP je support na 213,78 (2. SD minulého roku) a spolu s 1. SD letošního roku, která se nachází na velmi podobné úrovni pak budou tvořit důležitou oblast, další support na 212,33 (150 % IB) a pak 210,57 (1. SD minulého roku).

Měsíční profil

Ve čtvrtek začal nový měsíc, stále však zůstávají v platnosti násobky IB měsíce srpna, ke kterým se trh zatím ani zdaleka nepřiblížil. Hodnoty si můžete dohledat v některém z posledních článků, nebo je můžete alespoň orientačně vyčíst z obrázku. POC měsíce srpna je na úrovni 218,23 – tato hodnota tedy bude magnetem, ke které se bude trh rád vracet, než se posuneme na jiné úrovně. Srpnový profil skončil ve tvaru písmene „P“ a POC je výše, než předchozí měsíc, to znamená, že dle tohoto TF je trh stále v růstovém trendu.

Měsíční profil: vývoj měsíčních profilů

Měsíční profil: vývoj měsíčních profilů

 

Týdenní profil + denní profil

Dle týdenního profilu můžeme vidět čtvrteční test směrem dolů, který vytvořil nákupní výběžek u hodnoty 216. Vzniká nám tam tedy support. Profil je v podobném rozmezí jako předchozí týden a rovněž i týdenní POC není nijak výrazně na jiné ceně – v podstatě už 5 týdnů.

Týdenní profil: vývoj týdenních profilů, nákupní výběžek u low profilu, vývoj POC

Týdenní profil: vývoj týdenních profilů, nákupní výběžek u low profilu, vývoj POC

Shrnutí

Stále tedy pokračuje pohyb do strany v předchozí rangi. Trh se evidentně tlačí výše, ale někde to skřípe a ne a ne prorazit. Pokusy o test směrem dolů jsou také rychle likvidovány. Zatím tedy musíme čekat, jaké fundamenty přijdou a rozhýbou trh z letní letargie.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *