Komentář k trhu SPY 4.9.2017 – Market Profile®

Roční profil

SPY se během minulého týdne dostal zpět do blízkosti svých maxim. Poklesy tak opět neměly dlouhého trvání a trh tak potvrdil své dlouhodobé longové směřování. Objemové POC se již posunulo na 243,39 a trh se tak nachází uvnitř oblasti hodnoty. Nové POC teď bude sloužit jako support a zároveň magnet, ke kterému se bude trh vracet. Nejbližší support je stále mezi 240-241, kde se nachází 127,2 % IB a důležitý support dle TA. Podporou bude jistě i nákupní výběžek u 242, kde se trh v pondělí obrátil na cestu vzhůru. Nejbližší rezistencí bude 200 % IB na hodnotě 250,76. Dle obrázku VWAP není žádná výrazná změna ve směřování trhu. Můžete si všimnout, že se trh proobchodoval nad oblast s vysokými objemy obchodů, která bude sloužit jako další support.

Roční MP: roční vývoj, test prodejního výběžku u maxim

Roční MP: roční vývoj, test prodejního výběžku u maxim

 

Roční VWAP: proobchodování volume výběžku, longové směřování trhu

Roční VWAP: proobchodování volume výběžku, longové směřování trhu

Měsíční profil

Srpnový profil uzavřel uvnitř své oblasti hodnoty. POC zůstalo na úrovni července, což nám značí neutrální vývoj. V pátek se začal vytvářet nový, zářijový profil. Nejbližším supportem zůstává 150 % IB na 241,11, dalším pak 200 % IB na 238,51 spolu s POC měsíce května. Nejbližší rezistencí je 150 % IB na 251,50.

Měsíční MP: měsíční vývoj, nejbližší S/R zóny

Měsíční MP: měsíční vývoj, nejbližší S/R zóny

Týdenní profil/denní profil

Na obrázku týdenního profilu můžeme vidět typicky trendový (longový) profil, kdy trh po pondělním otestování nižších úrovní vyrazil vzhůru. Největší objem obchodů proběhl u high profilu z důvodu nástupu reakčních prodávajících. I high profilu se však nenachází žádný výrazný prodejní výběžek, není tak vyloučen pokračující long. Týdenní POC na 248,14 bude tvořit rezistenci. Aktuální cena trhu je však velmi blízko, takže může být tato rezistence při open snadno přeskočena.

Týdenní MP: týdenní vývoj, POC velmi blízko high profilu a absence výrazného prodejního výběžku

Týdenní MP: týdenní vývoj, POC velmi blízko high profilu a absence výrazného prodejního výběžku

Shrnutí

Trh zatím neustále potvrzuje svůj dlouhodobý uptrend. A pak že nic neroste do nebes 🙂 Momentálně ani kratší časové rámce nevylučují další směřování do longu a test nových maxim. Proto opatrně s výpisy call spreadů. Call spready budu vypisovat spíše krátkodobé a určitě dále nad 251, což je oblast důležité rezistence.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *