Komentář k trhu SPY 4.2.2019 – Market Profile®

Roční profil

V uplynulém týdnu trh pokračoval v růstu. Dostal se tak až k POC roku 2018, které se nachází na úrovni 271,64. Poblíž této úrovně se dá očekávat nějaká reakce, protože se jedná o nejbližší rezistenci. Další bude VAH roku 2018 na 281,29. Na ročním VWAP je vidět, jak první standardní odchylka VWAP roku 2018 drží trh a zatím jej nechce pustit dolů. Oproti tomu, linie VWAP roku 2018 je důležitou rezistencí a nachází se na úrovni 271,66.

Roční MP: roční vývoj, S/R úrovně
Roční VWAP: roční vývoj, S/R úrovně

Měsíční profil

Lednový profil uzavřel jako silně růstový, s POC na úrovni 263,78. Tato úroveň bude tvořit support. SPY tedy nakonec překonal rezistenci 150 % IB na 266,90 a vydal se výše. Další měsíční rezistencí bude 200 % IB na 274,57. Měsíční supporty: 150 % IB směrem dolů je na úrovni 236, další je 200 % IB na 228,26.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Rovněž na týdenním profilu je vidět růstový profil, když se trh vydal po překonání měsíční rezistence výrazně vzhůru. Nejvyšší objem obchodů tentokrát uvedu spíše jako oblast, protože byl hodně roztříštěný. Tato oblast se nachází mezi 269,40 – 270,30 a dle otevření trhu a pondělního vývoje teprve uvidíme, zda se bude jednat o support nebo o rezistenci.

Týdenní MP: týdenní vývoj, důležité referenční úrovně

Shrnutí

Trh se dostává zpět do růstového módu, ale stále je to spíše reakce na fundamentální zprávy a přetrvává velmi silná citlivost, která je stále spojená s vysokou volatilitou.

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů