Komentář k trhu SPY 4.12.2017 – Market Profile®

Roční profil

Opět nová maxima a stále rychleji a rychleji… Miliardy volných, levných peněz a chamtivost v přímém přenosu. Trh se v minulém týdnu ani nezastavil u důležité rezistence 300 % IB na 264,21. Prostě nejsou prodejci, ani na takovýchto úrovních. Na ročním grafu si všimněte, jak je růstová trendline stále strmější.

Roční MP: roční vývoj, trendlines

Měsíční profil

Trh v minulém týdnu bleskově překonal i všechny měsíční rezistence. Rovnováha na trhu v měsíci listopadu se tedy nekoná a necháme se překvapit, s čím přijde měsíc prosinec.

Měsíční MP: měsíční vývoj, nerovnováha, překonání rezistencí

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu vidíme typický trendový pohyb, a navíc oproti minulým týdnům ve velkém rozsahu. POC, tedy týdenní support, se nachází na 262,74. U low profilu je krásně vidět, jak týdenní support předchozího týdne krásně podržel a stal se odrazovým můstkem pro následný pohyb.

Týdenní MP: týdenní vývoj, odraz od supportu

Shrnutí

Růstový trend je stále silnější a strmější. Trh dokonce bez nejmenšího problému překonal důležitou rezistenci 300 % roční IB.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů