Komentář k trhu SPY 4.11.2019 – Market Profile®

Roční profil

V uplynulém týdnu SPY překonal dosavadní maxima a zároveň silnou rezistenci. Dvěma testy toto překonání potvrdil a v pátek se vydal ještě výrazně výše. Na bývalé rezistenci se tak bude nacházet silný support okolo hodnoty 302. Roční POC se nachází na úrovni 292,34 a je tam poměrně daleko od aktuální ceny.

Roční MP: roční vývoj, překonání silného rezistu a změna v support

Měsíční profil

Měsíční profil skončil se širším rozpětím, než v předchozím měsíci. Volatilita byla výrazně vyšší. Navzdory tomu se však nedostal k žádné měsíční S/R úrovni podle IB. POC se nachází na úrovni 299,14 a bude zde tvořit support úroveň. Do vytvoření nové počáteční rovnováhy (IB) měsíce listopadu nadále platí staré S/R úrovně. Tedy: rezistencí je nadále 150 % IB na 305,64, jejíž páteční překonání ještě nebylo potvrzeno a pak 200 % IB na 312,60. Nejbližším supportem bude VAH na 304,55, singl na 301,15 a pak singl na 295,28.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu můžeme vidět skokový růst, pull back a odraz od volume výběžku na 301,75, který zafungoval jako support. Aktuální POC se nachází na úrovni 303,51 a bude zde tvořit týdenní support.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní support

Shrnutí

Na trhu jsou přítomní silní kupci, kteří ženou cenu stále výše. Cena konečně překonala silnou rezistenci a nic tak nebrání dalšímu růstu, který je navíc podpořen pozitivním fundamentem.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.