Komentář k trhu SPY 30.9.2019 – Market Profile®

Roční profil

Uplynulý týden byl spíše ve znamení poklesu a trochu vyšší volatility na trzích. SPY otestoval důležitý support na cca 294. Roční POC se stále nachází na úrovni 292,35. Na grafu ročního VWAP je rovněž vidět reakce na support v podobě 2. standardní odchylky VWAP loňského roku. Linie VWAP a její standardní odchylky jsou nastaveny stále spíše růstově.

Roční MP: roční vývoj, trendy dle technické analýzy, POC
Roční VWAP: roční vývoj, odraz od důležitého supportu

Měsíční profil

Aktuální měsíční POC se nachází na úrovni 297,90, tedy výše, než v předchozím měsíci. Cena se v uplynulém týdnu pohybovala spíše uvnitř oblasti hodnoty. Důležité měsíční S/R úrovně jsou následující. První rezistencí bude 150 % IB na 309 a pak 200 % IB na 315,59. Nejbližším supportem 150 % IB na 282,75 a 200 % IB na 276,12.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně, POC

Týdenní profil/denní profil

Při pohledu na týdenní profil zjistíme, že se trh nejprve přiblížil týdennímu rezistu a pak korigoval výrazně níže. Oblast hodnoty, stejně jako aktuální POC, jsou skokově níže než u předchozího profilu. Nejvyšší objem obchodů, týdenní POC, se nachází na úrovni 295,24. Je tedy situován v dolní třetině profilu a bude tvořit důležitou referenční úroveň do dalších týdnů.

Týdenní MP. týdenní vývoj

Shrnutí

Zatímco z pohledu dlouhodobějších časových rámců jsme stále spíše v růstovém nastavení, krátkodobý profil je poklesový a ukazuje na možný obrat trendu.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.