Komentář k trhu SPY 30.10.2017 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu proběhl náznak korekce. Trh se však nestačil dostat ani k prvním singles, které začínají na 253,62, a odrazil se zpět vzhůru na nová maxima. Nejbližším významným supportem je tak stále hladina 250, kde se nachází 200 % IB, support dle TA a volume výběžek. Bariérou ale zároveň magnetem budou i zmíněné singles mezi 253,62 – 250,51.

Roční MP: roční vývoj, TA – růstový kanál, prudší trendline

Měsíční profil

V pondělí se trh dostal až k rezistenci 150 % IB na hodnotě 257,26, kde čekali dlouhodobí prodejci. Od této úrovně se odrazil, aby během středy otestoval POC. V pátek však přišel tak velký růst, že se SPY na pondělní hodnoty opět vrátil, překonal je a dokonce zde i uzavřel. Nejbližší další rezistencí je 200 % IB na 259,22. Nejbližším supportem dle IB je stále 150 % IB na 249,35, která navíc koresponduje s blízkým POC měsíce září. Bude se tak jednat o velmi důležitý support. Dalším supportem 200% IB je hodnota 247,33. POC se stále nachází na hodnotě 254,69, kde proběhl nejvyšší počet obchodů.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil je širší než v předchozím týdnu, a to díky otestování nižších, ale i vyšších úrovní. Nejvyšší počet obchodů se uskutečnil u jeho high, na hodnotě 257,65, kde se nachází týdenní POC. Během poklesu trh prakticky nereagoval na týdenní support, z čehož se dalo odhadovat, že korekce bude výraznější. Nicméně tomu tak tentokrát nebylo a trh se velmi brzy vrátil zpět na původní hodnoty.

Týdenní MP: týdenní vývoj, aktuální pozice trhu

Shrnutí

SPY se aktuálně pohybuje poblíž měsíční rezistence na 257,26, nad kterou v pátek uzavřel. Uvidíme, zda dnešní OPEN překonání potvrdí a z rezistence se stane support. Je však také možné, že kolem této úrovně bude trh nadále oscilovat. Trh je stále celkově v longovém nastavení a hůře čitelný.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů