Komentář k trhu SPY 3.9.2018 – Market Profile®

Roční profil

Trh se v uplynulém týdnu opět dostal na nové, vyšší ceny. Jinak se však v rámci týdne vyvíjel spíše do strany. Stále se tak nachází velmi vysoko nad svou oblastí hodnoty, kde stále panují iniciativní nakupující, kteří posouvají cenu stále výše. Trh je v dlouhodobém uptrendu. Nejbližší roční rezistencí je 127,2 % IB na 295,82 a pak 150 % IB na 303,52.

Roční MP: roční vývoj, trendlines, nejbližší roční rezistence, support oblast

Měsíční profil

SPY v pondělí hravě překonal rezistenci na 150 % IB a využil ji spíše jako support. Další rezistencí v pořadí je 200 % IB na 292,83. Srpnové POC zůstalo na 285,91, i když byl objem obchodů na současných cenách poměrně vysoký. Nejbližším supportem bude gap a singles mezi 287,65 a 289,29, podporovaný VAH na úrovni 287,69. Zároveň však očekávám budoucí zaplnění tohoto gapu, který bude sloužit jako magnet. Dalším supportem pak bude POC na 285,91.

Měsíční MP: měsíční vývoj, POC

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním grafu je dobře vidět, jak se cena pohybovala. Skokově se vždy dostala na nějakou úroveň a pak již šla spíše do strany. POC je situováno u low profilu, na 289,62, tedy poblíž měsíční 150 % IB, která tedy aktuálně tvoří důležitou oblast podpory. POC se tak stává týdenním supportem pro další vývoj trhu. Na vyšších cenách prozatím nepozoruji žádné výrazné odmítnutí ceny, z čehož lze usuzovat, že růst bude zřejmě pokračovat.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní support – POC

Shrnutí

Trh je stále v dlouhodobém uptrendu. Trh snadno překonává rezistence, takže je ochota obchodovat na vyšších cenách a růst může pokračovat.

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů