Komentář k trhu SPY 3.7.2017 – Market Profile®

Roční profil

V minulém volatilnějším týdnu trh spíše klesal, když se dostal až po minule zmiňovanou důležitou úroveň kolem 241,80. V pátek dokonce na této ceně i uzavřel. Potvrzuje to tak její důležitost a její proražení ještě není z mého pohledu úplně platné. Proto budu tuto úroveň stále sledovat a čekat, jak se trh zachová v tomto týdnu. Aktuálně se tedy obchoduje uvnitř oblasti hodnoty a trh se trochu přiblížil ke svému POC na hodnotě 238,88. Na vizualizaci VWAP můžeme vidět reakci na volume výběžku, který jsem minule ukazoval a nejbližší další volume výběžek na cestě dolů kolem hodnoty 239. Jinak křivka VWAP je stále rostoucí, takže z tohoto pohledu stále uptrend.

Roční MP: roční vývoj

Roční MP: roční vývoj

Roční VWAP: volume výběžky, směr linie VWAP

Roční VWAP: volume výběžky, směr linie VWAP

Měsíční profil

V předchozím týdnu trh konečně zavítal mimo oblast IB na měsíčním profilu, když otestoval VAH květnového profilu, ale hlavně 150 % IB směrem dolů, tedy první měsíční support. Podívejte se na obrázek, jak přesně a jaká byla reakce trhu. Z měsíčního pohledu se nyní obchoduje pod oblastí hodnoty a trh by tak měl přirozeně tíhnout k návratu zpět do oblasti hodnoty. Připomínám S/R dle násobků IB: nejbližší rezistence 150 % IB na úrovni 246,70 a pak další 200 % IB na 248,38. Nejbližší support 150 % IB na úrovni 239,97 (již testovaný) a pak další 200 % IB na 238,27. Nad touto úrovní bude ještě supportem POC minulého měsíce na 238,89.

Měsíční MP: měsíční vývoj, reakce na důležité supporty

Měsíční MP: měsíční vývoj, reakce na důležité supporty

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil byl tentokrát vzhledem k vyšší volatilitě výrazně širší, než ten předchozí. Došlo k otestování měsíčního supportu a poté rychlý návrat zpět do oblasti hodnoty, kde trh poblíž svého POC i uzavřel. POC se nachází na úrovni 241,83 a na to, zda bude tvořit týdenní support nebo rezistenci si budeme muset počkat, až kterým směrem se trh v pondělí vydá.

Týdenní MP: týdenní vývoj, reakce na 150 % IB, týdenní POC

Týdenní MP: týdenní vývoj, reakce na 150 % IB, týdenní POC

Shrnutí

Na základě výše uvedeného je tedy zřejmé, že se trh pomalu dostal z konsolidace směrem dolů, nicméně na nic výrazného to zatím nevypadá. Dle provedených analýz a reakce na supporty bych se spíše klonil k předpokladu jeho návratu zpět do obchodního rozpětí z posledních týdnů. Rovněž také vzhledem k svátku, který bude v USA dne 4.7.2017.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *