Komentář k trhu SPY 3.12.2018 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden byl ve znamení růstu, kdy trh opět zareagoval na VAL u 263,02 a korigoval zpět k ročnímu POC. Stále se tak trh nachází ve své oblasti hodnoty a jde v této široké rangi co strany. Volatilita je nadále vysoká. Dle grafu VWAP se SPY také nachází uvnitř oblasti hodnoty, dokonce poblíž linie VWAP, která je jejím středem.

Roční MP: roční vývoj, pohyb ceny v oblasti roční oblasti hodnoty – reakce na její hranice

Roční VWAP: roční vývoj, pohyb v oblasti hodnoty

Měsíční profil

Z měsíčního pohledu trh ukončil měsíc listopad rovněž ve své oblasti hodnoty, kousek nad měsíčním POC. POC se nachází na 273,56. Dokud se nevytvoří nová počáteční rovnováha měsíce prosince (IB), tak platí stávající S/R úrovně. Pro připomenutí: support 150 % IB na 263,81. Dalším supportem bude 200 % IB na 257,98. Mezitím je však důležitý i nákupní výběžek mezi 259,85 a 262,30, který bude taktéž sloužit jako podpora. První měsíční rezistencí pak bude 150 % IB na 287,04 a pak 200 % IB na 292,82.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil je opět trendový, ale na rozdíl od toho předchozího, růstový. Týdenní POC, tedy týdenní support, se nachází na úrovni 274,33.

Týdenní MP: týdenní vývoj, trendový profil

Shrnutí

Žádná změna. Na trhu je stále přítomna vyšší volatilita a trh se už delší dobu pohybuje v  roční oblasti hodnoty.

 

Stáhněte si ebook ZDARMA :

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů