Komentář k trhu SPY 29.5.2017 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden, po prudkém několikadenním růstu, trh opět překonal all time high. Dokonce přitom s přehledem překonal rezistenci na 127,2 % násobku IB, což byla důležitá rezistence. „Nezadržitelně“ se tak blíží k další rezistenci 150 % IB na 244,06. Po vystoupení z oblasti hodnoty se tak trh momentálně nachází po delší době opět v nerovnováze. Rovněž nastavení křivky VWAP nám opět potvrzuje pokračování trendu vzhůru – viz obrázek.

Roční MP: roční vývoj, blížící se rezistence

Roční MP: roční vývoj, blížící se rezistence

Roční VWAP: uptrendové nastavení, vyznačený důležitý volume support

Roční VWAP: uptrendové nastavení, vyznačený důležitý volume support

Měsíční profil

Květnový profil se nám tedy během minulého týdne značně rozšířil i směrem vzhůru nad oblast hodnoty. Zde nepřišlo žádné výraznější odmítnutí, tak lze předpokládat pokračování růstu. Dle symetrie však již mnoho prostoru pro další růst není, symetrie vychází zhruba na 242,40, kde by mohlo dojít k obratu nebo alespoň krátkodobému zastavení růstu – viz obrázek. POC se nachází na úrovni 238,89 a je tedy výrazně výše, než předchozí měsíc. Měsíční rezistence 200 % IB se nachází na 242,66, takže nám celkem dobře koresponduje s naznačenou symetrií, což zvyšuje její důležitost a pravděpodobnost předpokládané reakce.

Měsíční MP: měsíční symetrie, rezistence 200 % IB a předpokládaná reakce trhu

Měsíční MP: měsíční symetrie, rezistence 200 % IB a předpokládaná reakce trhu

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu je dobře patrný posun na vyšší hladinu, kde trh našel svou dosavadní rovnováhu. Týdenní POC je na úrovni 241,76, tedy výrazně výše, než v předchozím týdnu.

Týdenní MP: týdenní vývoj, přechod z rovnováhy přes nerovnováhu na novou rovnováhu

Týdenní MP: týdenní vývoj, přechod z rovnováhy přes nerovnováhu na novou rovnováhu

Shrnutí

Trh v minulém týdnu opět navýšil svá all time highs a z krátkodobého hlediska zde utvořil novou rovnováhu. Optikou vyšších časových rámců je však stále v uptrendu, i když se velmi přiblížil důležité rezistenci z hlediska měsíční symetrie v kombinaci s rezistencí dle IB. Pravděpodobně tak dojde k testu vzhůru k této důležité úrovni na cca 242,30 – 242,70 a pak ke korekci zpět směrem k oblasti hodnoty.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *