Komentář k trhu SPY 29.10.2018 – Market Profile®

Roční profil

V uplynulém týdnu se pokles výrazně prohloubil a trh se dostal až na samou hranici VAL, tedy support na 262, kde trh zareagoval a korigoval zpět směrem k POC. V případě pokračování poklesu bude dalším supportem až nákupní výběžek z ledna mezi 252,86 – 254,70. Dle obrázku ročního VWAP je vidět, že se trh stále drží v oblasti hodnoty, kterou tvoří první standardní odchylka od linie VWAP. Je vidět, jak na tuto hranici trh reagoval. Stále však nedošlo k platnému proražení tohoto supportu.

Roční MP: roční vývoj, VAH, POC, VAL a reakce na něj, nákupní výběžek

Roční VWAP: roční vývoj, reakce na 1. SD VWAP

Měsíční profil

Měsíční profil je stále širší a dokázal už svou šířkou „pojmout“ poslední čtyři měsíce. Měsíční POC se stále nachází na úrovni 277,04. SPY se výrazně přiblížil prvnímu měsíčnímu supportu 150 % IB na 258,91. Dalším měsíčním supportem v případě průrazu by tak byl až 200 % IB na 247,57.

Měsíční MP: měsíční vývoj, supporat 150 % IB

Týdenní profil/denní profil

Po oddychovém předchozím týdnu, pokračoval v minulém týdnu pokles za vysoké volatility. Týdenní POC, tedy týdenní rezistence, se nachází na hodnotě 270,08, u středu profilu. U hodnoty 262 sice došlo k odmítnutí ceny, nicméně trh nevytvořil žádný výrazný nákupní výběžek, a tak bude tato hodnota zřejmě v blízké budoucnosti ještě otestována.

Týdenní MP: týdenní vývoj, POC

Shrnutí

Trh prozatím zastavil dlouhodobý support u 262. Odmítnutí ceny však nebylo nikterak výrazné, proto se zřejmě na tuto hodnotu trh ještě vrátí. Z dlouhodobého pohledu se trh nachází stále v oblasti hodnoty. Ještě tak nemůžeme mluvit o downtrendu, ale pouze o korekci předchozího růstu, i když poměrně silné.

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů