Komentář k trhu SPY 28.8.2017 – Market Profile®

Roční profil

SPY si v uplynulém týdnu na základě fundamentů vybral odpočinek od dalších poklesů a vrátil se zpět k hlavní trendline. Vystoupil tak nad roční oblast hodnoty, ale prozatím se nad touto oblastí nezobchodovala žádná kompletní denní svíčka, protože se vždy trh zarazil o rezistenci 161,8 % IB. Zároveň však nepřišla žádná masivní prodejní akce ze strany reakčních prodávajících na těchto úrovních. Objemové POC je stále na 238,90. Nejbližší support je stále mezi 240-241, kde se nachází 127,2 % IB a důležitý support dle TA.  Podporou bude jistě i nákupní výběžek u 242, kde se trh v pondělí obrátil na cestu vzhůru. Dle obrázku VWAP můžete vidět, že se trh nyní pohybuje v oblasti vysokých objemů obchodů, což je jeho přirozeností, když se do takové oblasti dostane. Křivka VWAP je stále mírně rostoucí a značí tak pokračující uptrend.

Roční MP: trendline, supporty dle TA, nákupní výběžek, roční vývoj

Roční MP: trendline, supporty dle TA, nákupní výběžek, roční vývoj

Roční VWAP: oblast vysokého volume, zpomalující uptrend

Roční VWAP: oblast vysokého volume, zpomalující uptrend

Měsíční profil

Z měsíčního pohledu se naopak momentálně obchoduje spíše pod oblastí hodnoty, když se trh není schopen uvnitř VA delší dobu udržet. Měsíční POC se nachází na úrovni 247,03, tedy stále na podobné úrovni jako v měsíci červenci. Nejbližším supportem zůstává 150 % IB na 241,11, dalším pak 200 % IB na 238,51 spolu s POC měsíce května.

Měsíční MP: měsíční vývoj, POC, pokus o návrat do VA

Měsíční MP: měsíční vývoj, POC, pokus o návrat do VA

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil se kromě pondělka vyvíjel spíše do strany uvnitř týdenní oblasti hodnoty. POC se nachází na úrovni 244,94 a je níže než minulý týden. Rovněž oblast hodnoty je níže než minulý týden a nepřekrývá se. To je tedy spíše shortové znamení.

Týdenní MP: týdenní vývoj, POC, týdenní rezistence

Týdenní MP: týdenní vývoj, POC, týdenní rezistence

Shrnutí

Vyšší časové rámce (rok, měsíc) stále ukazují dlouhodobý uptrend, i když jeho síla s proběhlou korekcí slábne. Z týdenního pohledu je však spíše pravděpodobný další test směrem k nižším úrovním, přičemž nejbližší je 240 – 241, další pak 238. To by mělo být vhodné prostředí k vypsání krátkodobých kreditních put spreadů pod silné supporty.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *