Komentář k trhu SPY 28.1.2019 – Market Profile®

Roční profil

V uplynulém týdnu šel trh za vyšší volatility spíše do strany. Při poklesech z kraje týdne zafungoval support – VAL roku 2018 na 262,13 a nepustil trh níže. Nejbližší rezistencí je tedy stále POC z roku 2018 na 271,64 a pak VAH roku 2018 na 281,29. Co se týče VWAP, tak z obrázku je zřejmé, že nejbližší S/R úrovně jsou na podobných úrovních jako dle market profilu. Linie VWAP 2018, tedy nejbližší rezistence, je na úrovni 271,66, první standardní odchylka VWAP 2018 (1.SD) je na úrovni 262,03 a tvoří tak support.

Roční MP: roční vývoj, S/R úrovně
Roční VWAP: roční vývoj, S/R úrovně

Měsíční profil

Na lednovém profilu není oproti minulému komentáři žádná výraznější změna. Trh se stále pohybuje poblíž VAH měsíce ledna a objemové POC se nachází stále na úrovni 257,35. Nastala očekávaná reakce a cena se od první měsíční rezistence 150 % IB na úrovni 266,90 skutečně odrazila směrem dolů, aby zaplnila zanechané singles mezi 261,99 – 262,99. V pátek se ale opět k této úrovni významně přiblížila. Další měsíční rezistencí bude 200 % IB na 274,57. Měsíční supporty jsou: 150 % IB směrem dolů je na úrovni 235,90 a bude tak tvořit nejbližší support dle IB, další je 200 % IB na 228,26. Důležitou referenční hladinou bude samozřejmě uvedené POC.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně, POC

Týdenní profil/denní profil

Na obrázku týdenního profilu můžete vidět, jak zafungoval týdenní support na 261,58. Aktuální týdenní support se nachází na úrovni 263,11 a je o něco výše než ten předchozí. Potvrzuje tak růst trhu v krátkém období.

Týdenní MP: týdenní vývoj, zafungování týdenního supportu, POC

Shrnutí

Zatímco dlouhodobě je trh stále ještě nastaven spíše na pokles, kratší časový rámec roste. Trh je však stále vysoce volatilní, a to i když se vyvíjí spíše do strany. Je tomu tak zejména díky vysoké citlivosti na fundamentální zprávy.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů