Komentář k trhu SPY 27.8.2018 – Market Profile®

Roční profil

Uplynulý týden se nesl ve znamení opatrného růstu  za účelem překonání historických maxim trhu. V úterý došlo k odmítnutí vyšších cen, ale v pátek se již trh na vyšších úrovních udržel. Trh se tak stále nachází vysoko nad svou oblastí hodnoty a panují na něm iniciativní nakupující, kteří posouvají cenu stále výše. Trh je z ročního pohledu v uptrendu.

Roční MP: roční vývoj, trendline, důležité S/R zóny

 

Měsíční profil

Cena SPY se začala přibližovat první měsíční rezistenci – 150 % IB na 289,49. Srpnové POC se nachází poměrně vysoko, na 285,91. Zde tedy očekávám nejbližší support. Pro připomenutí uvedu další měsíční S/R úrovně. Další rezistencí bude 200 % IB na 292,82. Dalším supportem pak 150 % IB na 275,76 a 200 % IB na 272,40.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně, POC

Týdenní profil/denní profil

Trh počátkem obchodního týdne nejprve hledal sílu k překonání týdenní rezistence, ale to se mu nakonec povedlo a proměnil týdenní rezistenci na týdenní support, který sloužil jako podpora po zbytek týdne. Týdenní POC, tedy další týdenní support se nachází na úrovni 286,48. Je však důležité zmínit, že vysoký objem obchodů proběhl i u high profilu. Zde byl předpoklad nástupu reakčních prodávajících, a to se také stalo. Ale vzhledem k tomu, že se cena na těchto úrovních prozatím udržela, znamená to do budoucna spíše pokračování růstu.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní support, volume výběžek

Shrnutí

Trh je stále v dlouhodobém uptrendu. Ochota přijímat nové, vyšší ceny znamená, že bude růst zřejmě pokračovat.

 

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů