Komentář k trhu SPY 27.11.2017 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden byl zkrácený, ale přesto trh dosáhl na nová maxima. Přiblížil se tak důležité rezistenci 300 % IB na 264,21. Roční POC se nachází na 246,80 a tam někam by bylo zdravé, aby se obchodování vrátilo.

Roční MP: roční vývoj, trendline, rezistence 300 % IB

Měsíční profil

Listopadový profil se tvoří jako rovnovážný ve tvaru písmene „D“. Z důvodu symetrie a potvrzení tohoto předpokladu by nyní mělo dojít k odmítnutí vyšších cen a mělo by se obchodovat mezi 260 – 258. Pak by to znamenalo rovnováhu na trhu. Této variantě napomáhá blízkost rezistence 150 % IB na hodnotě 260,91. Druhou variantou vývoje pak bude, pokud trh rezistenci platně prorazí a bude pokračovat vzhůru.  Pro zopakování uvádím měsíční S/R úrovně. Nejbližší supporty a rezistence dle počáteční rovnováhy (IB) jsou následující: nejbližší rezistencí 150 % IB je hodnota 260,91, ke které se trh již výrazně přiblížil a pak 200 % IB na 262,50. Nejbližším supportem 150 % IB je úroveň 254,61, kterou zesiluje přítomnost říjnového POC, a pak úroveň 200 % IB na 253,05 – tu nám zase zesiluje přítomnost VAL.

Měsíční MP: měsíční vývoj, rezistence 150 % IB a 200 % IB

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil je s výrazným gapem vzhůru mezi pondělkem a úterkem. Pak už se díky svátku v USA vyvíjel pouze v malé rangi spíše do strany. Takovýto profil pro mě nemá přílišnou vypovídající hodnotu o tom, co se na trhu děje.

Týdenní MP: týdenní vývoj

Shrnutí

Z důvodu nových maxim a žádné podstatné změně ve vývoji přetrvává dlouhodobé růstové nastavení trhu. Měsíční profil naznačuje možnost, že by se na těchto úrovních mohl trh na několik dní zastavit.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů