Komentář k trhu SPY 26.11.2018 – Market Profile®

Roční profil

Uplynulý týden byl jednoznačně ve znamení poklesů, když se SPY opět dostal na VAL, tedy spodní hranici oblasti hodnoty. Zde bychom mohli opět očekávat nákupní reakci ze strany reakčních nakupujících a pohyb ceny zpět k ročnímu POC. Volatilita je stále vysoká. V případě pokračování poklesu bude dalším supportem až nákupní výběžek z ledna mezi 252,86 – 254,70. Na grafu VWAP můžeme vidět, že i zde se trh dostal k hranici hodnoty, kterou tentokrát tvoří první standardní odchylka VWAP.

Roční MP: roční vývoj, POC, VAL

Roční VWAP: roční vývoj, spodní hranice oblasti hodnoty

Měsíční profil

Z měsíčního pohledu se aktuální cena nachází již pod oblastí hodnoty měsíce listopadu. V pátek trh uzavřel poblíž prvního měsíčního supportu 150 % IB na 263,81. Dalším supportem bude 200 % IB na 257,98. Mezitím je však důležitý i nákupní výběžek mezi 259,85 a 262,30, který bude taktéž sloužit jako podpora. První měsíční rezistencí pak bude 150 % IB na 287,04 a pak 200 % IB na 292,82.

Měsíční MP: měsíční vývoj, supporty 150 % IB, 200 % IB

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil je trendový, poklesový. POC, tedy oblast s nejvyšším objemem obchodů, se vytvořil na úrovni 264,27 a bude tak tvořit týdenní rezistenci.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní rezistence = POC

Shrnutí

Trhy jsou stále velice nervózní a citlivé, což se projevuje vysokou volatilitou. Na aktuálních úrovních očekávám spíše nákupní aktivitu.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů