Komentář k trhu SPY 25.9.2017 – Market Profile®

Roční profil

Očekávaná konsolidace po prudším růstu skutečně proběhla, trh však zůstal poblíž svých maxim a nevydal se směrem ke svému POC. Aktuální cena se tak stále nachází poblíž roční VAH na 250,27. Stále tedy očekávám spíše test úrovně 200 % IB na 250,76 a pak korekci zpět k POC na 246,79. Dle ročního VWAP je stále aktuální významný support kolem 246,75, kde se nachází volume výběžek. Očekávanou korekci předpokládám alespoň k této úrovni a pak zřejmě odraz long. Tato hladina bude brzy podpořena 2.SD VWAP – viz obrázek. Z ročního pohledu máme tedy stále longové nastavení trhu.

Roční MP:  roční vývoj, technická analýza, 200 % IB, POC

Roční MP: roční vývoj, technická analýza, 200 % IB, POC

Roční VWAP: roční vývoj, volume výběžek

Roční VWAP: roční vývoj, volume výběžek

Měsíční profil

Na měsíčním profilu proběhl další test rezistence 150 % IB na hodnotě 250,03 a pohyb v úzké rangi v rámci měsíční oblasti hodnoty a kolem měsíčního POC. Aktuální měsíční POC se nachází na úrovni 249,63 a je tedy skokově výše, než v předešlém měsíci. Měsíční profil začíná připomínat písmeno „P“, což je longové znamení do dalších dní, stejně tak jako výrazně vyšší úroveň POC. Pro připomenutí uvádím důležité S/R úrovně: rezistence 200 % IB na hodnotě 251,71 a supporty 150 % IB na hodnotě 243,28 a další pak 200 % IB na hodnotě 241,58.

Měsíční MP: měsíční vývoj, měsíční S/R úrovně, POC

Měsíční MP: měsíční vývoj, měsíční S/R úrovně, POC

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil se tentokrát vyvíjel do strany v rámci rozpětí týdne předchozího. POC je situováno u high profilu na úrovni 250. Celkově tedy spíše neutrální náhled.

Týdenní MP: týdenní vývoj, POC

Týdenní MP: týdenní vývoj, POC

Shrnutí

Po prudším růstu si trh vzal oddechový čas a jde do strany poblíž svých maxim. Ačkoliv je z dlouhodobého hlediska náhled long, pro nejbližší dny a týdny spíše očekávám test 200 % roční IB a pak korekci zpět někam k 246,50.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů