Komentář k trhu SPY 25.2.2019 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu trh pokračoval v růstu. Dostal se tak poblíž VAH roku 2018 na 281,29, kde se dá očekávat nějaká reakce, protože se jedná o rezistenci. Tento týden bude dokončena počáteční rovnováha (IB) roku 2019. Rovněž dle grafu VWAP můžeme pozorovat, že se trh blíží k rezistenci. Jedná se o první standardní odchylku VWAP roku 2018 na 281,28. Na podobné úrovni se nachází rezistence dle technické analýzy – vrcholy swingů. Po překonání těchto rezistencí již zřejmě nebude trhu nic bránit v překonání svých maxim.

Roční MP: roční vývoj, blížící se rezistentní úroveň
Roční VWAP: roční vývoj, S/R úrovně, rezistence dle technické analýzy

Měsíční profil

Rovněž měsíční profil je růstový. Trh se již téměř dostal k high měsíce prosince na 280,47. Na obrázku lze vidět koreční reakci na 200 % IB na 279, ale díky pátečnímu růstu to vypadá, že i ta bude brzy překonána. Další rezistence, 300 % IB se nachází na 284,66. POC se již posunul výše, na 277,40 a je tak výše, než v měsíci listopadu. Nejbližším měsíčním supportem je 150 % IB na 276,21 a dalším je již testovaná VAH na 273,30.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Uplynulý týden se vyvíjel ve výrazně užším pásmu než předchozí týdny. Na týdenním profilu se tak vytvořil rovnovážný profil s POC téměř uprostřed, na 278,29. Tato úroveň tak bude tvořit týdenní support.

Týdenní MP, týdenní vývoj, týdenní support (POC)

Shrnutí

Trh je stále rostoucí, ale již došlo ke zpomalení růstu, když se na týdenním profilu vytvořil rovnovážný profil. Zároveň se trh přiblížil důležitým rezistencím kousek nad úrovní 280. Zde může přijít reakce a následný pokles. V opačném případě bude mít trh volnou cestu ke svým maximům.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.