Komentář k trhu SPY 24.9.2018 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden byl opět růstový a trhu SPY se podařilo překonat dosavadní maxima. Je tak stále v dlouhodobém uptrendu. Nejbližší roční rezistencí je 127,2 % IB na 295,82 a pak 150 % IB na 303,52. Co se týče supportů, tak nejbližším je 100 % IB na cca 287 spolu s volume výběžkem na cca 286, kde je zároveň souběh s klasickou technickou analýzou swingů a pak VAH na 280,45, což je silná support oblast. Trh stále pěkně respektuje naznačenou trendovou linku.

Roční MP: roční vývoj, trendové linky, S/R úrovně

Měsíční profil

Měsíční profil se nám v uplynulém týdnu výrazně rozšířil směrem vzhůru. Trh se dokonce dostal až k první měsíční rezistenci – 150 % IB na 293,54, na kterou zareagoval poklesem a uzavřel pod ní. Stále se však nachází nad svou oblastí hodnoty. POC se nachází na hodnotě cca 289, která v pondělí posloužila jako support a odrazovým můstek směrem výše. Nejbližší další rezistencí je 200 % IB na 295,82. Nejbližším supportem VAH na 291, POC měsíce srpna na 285,91, 150 % IB na 284,44 a 200 % IB na 282,16. I z měsíčního pohledu jde o jednoznačný uptrend.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Trh v pondělí otevřel poblíž týdenního POC z minulého týdne a neutralizoval tak týdenní support. Jako týdenní rezistence tak zafungoval až další výrazný volume výběžek na 289,18, na který jsem rovněž upozorňoval v minulém článku. Tato úroveň byla podpořena měsíčním POC a zafungovala skvěle. Nový týdenní POC se nachází na úrovni 291,30 a bude tak tvořit týdenní support. Na úrovni 293,50, tedy 150 % měsíčního IB trh také vytvořil zajímavý volume výběžek, který bude sloužit jako rezistence.

Týdenní MP: týdenní vývoj, reakce na volume výběžek, týdenní support

Shrnutí

I po překonání nových maxim se trh stále drží růstového trendu. Korekce jsou zatím pouze krátkodobé a trh tak respektuje trendové linky. Z dlouhodobého i krátkodobého pohledu je trh v longovém nastavení.

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů