Komentář k trhu SPY 23.9.2019 – Market Profile®

Roční profil

V uplynulém týdnu se trh pohyboval u svých maxim a šel spíše do strany. Stále není u vrcholu patrný výraznější prodejní výběžek, takže prostor pro růst tu stále existuje. Roční POC se nachází na úrovni 292,35 a spolu s horní hranicí trading range bude tvořit support. Na grafu ročního VWAP zatím nic nového, stále aktuální support mezi 293,50 – 295.

Roční MP: roční vývoj
Roční VWAP: roční vývoj, nejbližší support

Měsíční profil

Měsíční profil se začíná tvořit ve tvaru písmene „P“, což je spíše longové. Důležité měsíční S/R úrovně jsou následující. První rezistencí bude 150 % IB na 309 a pak 200 % IB na 315,59. Nejbližším supportem 150 % IB na 282,75 a 200 % IB na 276,12. Aktuální POC se stále nachází výrazně nad POC měsíce srpna, což je růstové.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně, POC

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu je dobře vidět pohyb do strany s tvorbou volume kolem hodnoty 300. Pak test maxim a návrat zpět k mean profilu. Nyní to vypadá na testování low profilu. Týdenní rezistence (POC) se nachází na úrovni 300,12.

Týdenní MP: týdenní vývoj, nákupní výběžek u low, žádný výraznější prodejní výběžek u high, týdenní rezistence v podobě POC

Shrnutí

Z pohledu dlouhodobějších časových rámců jsme stále v růstovém nastavení. Na týdenním profilu je patrný pohyb do strany a testy high a low.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.