Komentář k trhu SPY 23.7.2018 – Market Profile®

Roční profil

Minulý týden bylo smíšené obchodování, nicméně trh stejně překonal high posledního swingu a uzavřel nad ním. Před tím však došlo k otestování týdenního supportu, což jsem předpokládal v minulém článku. Proražení se díky uzavření nad předchozím high stalo platným navzdory tomu, že ve čtvrtek a pátek trh mírně klesal. Úroveň VAH, tedy horní linie oblasti hodnoty nyní bude sloužit jako support k odrazu výše. Vládu tedy aktuálně mají iniciativní nakupující a trh je v dlouhodobém uptrendu. Ten je potvrzen i rostoucími křivkami vizualizace VWAP.

Roční MP: roční vývoj, high cenových swingů, POC, VAH

Roční VWAP: roční vývoj, růst křivek = uptrend

Měsíční profil

Na měsíčním profilu se aktuálně nacházíme nad úrovní červnového profilu. POC, tedy oblast s nejvyššími objemy obchodů se posunula výše na 279,80. Poblíž této úrovně trh v pátek uzavřel. Pro připomenutí uvedu nejbližší S/R úrovně na základě počáteční rovnováhy (IB). Nejbližší rezistencí je 150 % IB na 283,88, další pak 200 % IB na 288,75, to by ale trh nejprve musel překonat all-time-high na 286,67. Nejbližším supportem je pak 150 % IB na 264,43 a 200 % na 259,48.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně, POC

Týdenní profil/denní profil

V minulém týdnu byl otestován týdenní support předchozího týdne a pak se trh odrazil vzhůru na nová high. Z obrázku je vidět, že vývoj byl spíše smíšený a koncem týdne šel trh již spíše do strany. Nejvyšší objem obchodů proběhl na úrovni 280,18 a na této hodnotě bude týdenní rezistence, případně se změní na týdenní support.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní rezistence

Shrnutí

Trh se dostal nad high předchozích cenových swingů a přepnul se do dlouhodobého uptrendu, který je potvrzen i liniemi VWAP. Opatrný tak budu především s výpisem call opcí, protože to nemusí dlouho trvat a trh bude testovat all-time high. Momentálně nevidím nic, co by naznačovalo blízkou korekci. To se ovšem může na základě fundamentů změnit!

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů