Komentář k trhu SPY 23.12.2019 – Market Profile®

Roční profil

V uplynulém týdnu jsme na SPY opět zaznamenali růst. SPY se hned v pondělí přehoupl přes rezistenci 200 % IB a dokázal se nad ní udržet celý týden. Posledně jmenované supporty se nám výrazně vzdálily, takže uvedu nějaké čerstvější a bližší. Nejbližším supportem tedy bude bývalá rezistence 200 % IB na 319 a pak dosud nevyplněná singles a vrchol swingu na cca 315,50. Další supporty uvedu v rámci analýzy měsíčního profilu.

Roční MP: roční vývoj, roční supporty

Měsíční profil

Měsíční profil je pochopitelně růstový a trendový. Po takovém obrázku by měla brzy přijít konsolidace. POC se však nachází u high profilu na hodnotě 320,20. To ukazuje ochotu kupců nakupovat a obchodovat na stále vyšších cenách a signalizuje možné pokračování růstu. Nejbližší rezistencí je 150 % IB na 324,40, kde by se trh mohl alespoň krátkodobě zastavit a začít konsolidovat. Nejbližším supportem, po již uvedených výše, jsou nevyplněná singles mezi 312,30 – 313,30 a pak nákupní výběžek od 307,12. Pochopitelně pak také 150 % IB na 301,40 a další uvedené v minulém článku.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu lze vidět, že týdenní růst byl spíše skokový, když trh v pondělí otevřel výrazně výše, pak tři dny obchodoval do strany a pak postupně pokračoval v růstu. POC se vytvořil v rámci třídenní konsolidace trhu a bude zde tvořit týdenní support. Předchozí týdenní support zatím nebyl otestován.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní supporty

Shrnutí

Trh pokračuje v růstu a zatím není vidět žádný zájem o testování supportů. Všechny je trh nechává za sebou, což podporuje další růst.

Tento můj příspěvek byl poslední v letošním roce a vlastně poslední na delší dobu. Děkuji všem svým věrným čtenářům a zároveň se chci omluvit za to, že mé pravidelné analýzy nebudou po několik následujících měsíců vycházet. Počátkem roku se chystám pracovně do zahraničí a nebudu zde mít vhodné podmínky na psaní pravidelných analýz.

Závěrem bych Vám chtěl popřát krásné prožití Vánoc a v novém roce 2020 mnoho (nejen tradingových) úspěchů a splněných přání!

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře
  1. Moc dekujeme a budeme se tesit na dalsi. Uz se to stalo soucasti rutiny zacatku kazdeho tydne.

  2. Profilový obrázek Děkovačka napsal:

    Honzo,
    diky za Tvuj aktivni prinos a neutuchajici podporu ctenaru. Dle Tvych analyz se krasne darilo vypisovat tydenni IC strategie s pravdepodobnosti vynosu 90%, pri vetsim objemu penez pak 95%+ 🙂

    At se Ti v pracovnim zivote dari nalezat seberealizaci.

    Bud zdrav Ty i Tva rodina. Vse dobre. Zdravi Marwin

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.