Komentář k trhu SPY 22.10.2018 – Market Profile®

Roční profil

V minulém týdnu se dle očekávání pokles zastavil, alespoň dočasně. Trh dokonce otestoval roční VAH na 281,23, ale vrátil se zpět do oblasti hodnoty. V případě pokračování poklesu je další support zónou VAL u 262 a pak nákupní výběžek z ledna mezi 252,86 – 254,70. Na základě ročního VWAP se trh stále drží poblíž linie VWAP.

Roční MP: roční vývoj, VAL, VAH, POC

Roční VWAP: pohyb trhu u linie VWAP = rovnováha

Měsíční profil

Měsíční POC se nachází na úrovni 277,04, trh se tedy aktuálně nachází v jeho blízkosti. Pro připomenutí uvádím S/R úrovně dle IB: 150 % IB se nachází na úrovni 258,91 a bude prvním měsíčním supportem. První měsíční rezistencí na základě IB bude pak 150 % IB směrem vzhůru na 304,60.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil je tentokrát inside profilem. Oproti předchozímu týdnu byla volatilita výrazně nižší. Týdenní POC na 276,50 se nachází v dolní polovině profilu a predikuje nám možný pokles v následujícím týdnu. To, zda bude tvořit týdenní support nebo rezistenci teprve uvidíme podle toho, kam se trh začátkem týdne vydá. Předešlý profil vytvořil poměrně velký nákupní výběžek mezi 270,36 a 272. Tato oblast bude tvořit support z důvodu výrazného odmítnutí ceny.

Týdenní MP: týdenní vývoj, nákupní výběžek, POC

Shrnutí

Situace na trhu se tedy prozatím uklidnila a velké poklesy již nepokračovaly. Nadále však přetrvává vyšší volatilita, nicméně trh je aktuálně v chopu uvnitř dlouhodobé oblasti hodnoty.

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů