Komentář k trhu SPY 21.8.2017 – Market Profile®

Roční profil

Trh si v úterním obchodování jasně vybral směr, takže jsme se podívali opět na nižší úrovně. SPY se tak dostal opakovaně do své oblasti hodnoty – tentokrát přesvědčivěji a v pátek tam uzavřel. Poblíž uzavírací ceny se nám již téměř vytvořil „konkurenční“ POC, tedy oblast s nejvyššími objemy obchodů. Dosavadní objemové POC je stále na 238,90. Nejbližší support je aktuálně mezi 240-241, kde se nachází 127,2 % IB a důležitý support dle TA. Aktuálně se tedy trh nachází v oblasti s vyššími objemy obchodů, kde by mohl nějakou dobu setrvat – což je patrné i z obrázku ročního VWAP a reakce trhu na zmíněný objemový výběžek. Dle křivky VWAP je trh stále v rostoucím trendu a aktuální pokles je zatím jen korekcí. Při proražení supportu 240-241 by se mohl trh podívat až ke křivce VWAP, která je aktuálně na 237,56.

Roční MP: roční vývoj, hlavní trendline, S/R dle TA

Roční MP: roční vývoj, hlavní trendline, S/R dle TA

Roční VWAP: objemový výběžek, uptrend dle křivky VWAP

Roční VWAP: objemový výběžek, uptrend dle křivky VWAP

Měsíční profil

I když byl čtvrteční pokles výrazný, z měsíčního profilu můžete vidět, že se trh prozatím ani nedostal k supportu 150 % IB, který se nachází na 241,11. Již se však obchoduje výrazně pod měsíční oblastí hodnoty, když se trh při svém poklesu zastavil u prvního supportu, kterým byla oblast kolem POC měsíce června na 243,36. Dalším měsíčním supportem pak bude 200 % IB na 238,51 spolu s POC měsíce května. Dříve uvedené rezistence jsou stále platné, ale momentálně nejsou aktuální. Měsíční oblast hodnoty je výrazně širší než v předchozích měsících a POC je stále cca na úrovni červencového. Ani z měsíčního pohledu se tedy prozatím nejedná o změnu trendu, nýbrž o korekci.

Měsíční MP: měsíční supporty, měsíční vývoj

Měsíční MP: měsíční supporty, měsíční vývoj

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil je opět trendový a nerovnovážný. POC se nachází tentokrát blízko high profilu, a to na úrovni 246,58. POC tedy bude tvořit týdenní rezistenci. Nákupní ani prodejní výběžek v profilu není. Další pokles trhu z krátkodobého hlediska tedy není vyloučen – minimálně k výše uvedeným supportům.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní rezistence (POC)

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní rezistence (POC)

Shrnutí

Vzhledem k předchozí analýze prozatím nedošlo k obratu dlouhodobého uptrendu a jedná se stále jen o korekci. Stejně tak ale zatím nic nenaznačuje to, že je dosavadní korekce již ukončená a prostor pro pokles minimálně k úrovni 240-241, popř. až k 238 zde stále je.

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi
Stáhněte si ebook!

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *