Komentář k trhu SPY 21.1.2019 – Market Profile®

Roční profil

V předchozím týdnu trh výrazně vzrostl. SPY prorazil první rezistenci – VAL roku 2018 na 262,13 a přiblížil se důležité hladině – POC z roku 2018, která se nachází na úrovni 271,64. Uvidíme, jaká zde bude reakce. Další rezistencí pak je VAH roku 2018 na 281,29.

Roční MP: roční vývoj, blízkost POC, tedy důležité referenční oblasti

Měsíční profil

Lednový profil už se díky pozitivním fundamentům roztáhl nad oblast hodnoty měsíce prosince. Oblast hodnoty se nachází víceméně uvnitř oblasti hodnoty měsíce prosince. V pátek se cena vyšplhala až k první měsíční rezistenci dle IB – 150 % IB na 266,90. Vzhledem k tomu, že byl růst poměrně prudký, dá se očekávat reakce v podobě korekce zpět alespoň k hodnotě VAH na 263,99, možná níže, aby se zaplnila singles, která při růstu trh zanechal nevyplněná (oblast mezi 261,99 – 262,99). Další měsíční rezistencí pak bude 200 % IB na 274,57. Měsíční supporty jsou: 150 % IB směrem dolů je na úrovni 235,90 a bude tak tvořit nejbližší support dle IB, další je 200 % IB na 228,26. Důležitou referenční hladinou bude samozřejmě POC na hodnotě 257,35.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním profilu je opět zřejmý růst, tentokrát poměrně výrazný. POC, tedy týdenní support, se nachází na úrovni 261,58. Prosincový POC (týdenní rezistence) byl poměrně snadno překonán.

Týdenní MP: týdenní vývoj, týdenní support (POC)

Shrnutí

Na trhu teď vládne pozitivní nálada. Trh se přiblížil k některým důležitým rezistencím, takže očekávám alespoň menší korekci. V případě změny nálady může jít i o výraznější pokles, protože trhy jsou neustále vysoce citlivé.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů