Komentář k trhu SPY 20.8.2018 – Market Profile®

Roční profil

Uplynulý týden byl o něco volatilnější a vývoj spíše smíšený. Roční POC zůstává na 271,62 a trh se aktuálně nachází nad oblastí hodnoty letošního roku.

Roční MP: roční vývoj, důležitá support oblast, POC

Měsíční profil

Srpnový profil je zatím v užším rozpětí. Je to z toho důvodu, že vývoj na trhu je zatím spíše smíšený a trh nejde jedním směrem. SPY prozatím zůstává v rámci své počáteční rovnováhy (IB).  POC se nám posunulo na 283,67. Pro připomenutí uvedu měsíční S/R úrovně. Nejbližší rezistencí, ovšem až po překonání maxim trhu z ledna letošního roku, bude 150 % IB na 289,49, pak 200 % IB na 292,82. Nejbližším supportem pak 150 % IB na 275,76 a 200 % IB na 272,40.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Během uplynulého týdne došlo při poklesu k otestování týdenního supportu, jak jsem předpokládal v minulém článku. Trh však neměl sílu pokračovat dále, a tak opět rostl, a to skoro až k týdenní rezistenci na 285,74. Týdenní support uplynulého týdne, tedy oblast s nejvyššími objemy obchodů, se nachází na úrovni 283,84.

Týdenní MP: týdenní vývoj, test týdenního supportu

Shrnutí

Po proběhlé krátkodobé korekci zůstává trh nadále v dlouhodobém uptrendu a otestování maxim trhu je již na dosah. V oblasti, kde se trh aktuálně nachází, stále operují iniciativní nakupující, kteří mají nad reakčními prodejci převahu.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů