Komentář k trhu SPY 20.11.2017 – Market Profile®

Roční profil

Tak konečně po delší době nedošlo k navýšení all-time-high. Oproti tomu přišla opět menší korekce, kdy trh otestoval růstovou trendline. Z ročního pohledu tedy zatím žádná výrazná změna nenastala.

Roční MP: roční vývoj, trendline

Měsíční profil

Listopadový profil se stále nachází nad úrovní říjnového. Ve středu proběhl krátkodobý test do oblasti hodnoty říjnového profilu, ale trh hned ve čtvrtek zase vrostl zpátky nad tuto oblast. Jinými slovy, cena zde byla odmítnuta a stále tak přetrvává longové nastavení trhu. POC se nachází na 258,30 a oblast hodnoty (VA) je stále odskočené od VA měsíce října. Pro zopakování uvádím měsíční S/R úrovně. Nejbližší supporty a rezistence dle počáteční rovnováhy (IB) jsou následující: nejbližší rezistencí 150 % IB je hodnota 260,91 a pak 200 % IB na 262,50. Nejbližším supportem 150 % IB je úroveň 254,61, kterou zesiluje přítomnost říjnového POC, a pak úroveň 200 % IB na 253,05 – tu nám zase zesiluje přítomnost VAL (value area low – low oblasti hodnoty) měsíce října.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně

Týdenní profil/denní profil

Týdenní profil se nachází zhruba na stejné úrovni, jako profil předchozí a je o málo širší. V úterý je pěkně vidět test nákupního výběžku z předchozího týdne a reakce. O den později však již došlo k proražení a pak návratu zpět. Směrem vzhůru měl však trh problém překonat týdenní 150 % IB na hodnotě 259. Nejvyšší objem obchodů, tedy týdenní POC se nachází na úrovni 258,07, tedy na velmi podobné úrovni, jako v předchozím týdnu. Z týdenního pohledu je to tedy neutrál, když došlo k testu jak nahoře, tak i dole a nakonec trh uzavřel poblíž svého středu.

Týdenní profil: týdenní vývoj, test výběžku a 150 % IB

Shrnutí

Z dlouhodobého pohledu přetrvává longové nastavení, z krátkodobého je to neutrální náhled, který long nevyvrací.

[reklama]

Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů