Komentář k trhu SPY 2.9.2019 – Market Profile®

Roční profil

Aktuální cena SPY se opět vrátila do předchozí range a pohybuje se tak okolo aktuálního ročního POC na 292,07, tedy uprostřed oblasti hodnoty. K dalšímu testu VAL a 100 % IB tedy prozatím nedošlo. Na grafu VWAP vidíme, že se aktuální cena nachází u rezistence 2. standardní odchylky VWAP loňského roku a 1. standardní odchylky roku letošního, kde již několikrát došlo k obratu. Byla páteční akce pouze vybrání likvidity nad rezistencemi? Pohyb nad rezistence byl docela malý, ale jinak by tomu cenový vývoj napovídal.

Roční MP: roční vývoj
Roční VWAP: roční vývoj, S/R úrovně a pohyb v rangi v oblasti hodnoty

Měsíční profil

Srpnový profil nadále zakončil ve tvaru písmene „b“, což obvykle znamená uzavírání longů. Předchozí pátek sice cena uzavřela pod oblastí hodnoty, ale pondělní vývoj průraz nepotvrdil, takže se cena postupně vrátila do předchozích úrovní okolo měsíčního POC, kde cena v pátek uzavřela. Ten je situován na 292,32. Náhled je tedy stále neutrální a nadále platí S/R úrovně z minulého článku.

Měsíční MP: měsíční vývoj, S/R úrovně, POC

Týdenní profil/denní profil

Na týdenním grafu můžeme vidět pěknou čtvrteční reakci na týdenní rezistenci na 292,50, kterou však nakonec SPY překonal. Nové týdenní POC se nachází na úrovni 292,55 a pondělní otevření teprve ukáže, zda se bude jednat o support či rezistenci, protože trh v pátek uzavřel poblíž této úrovně.

Týdenní MP: týdenní vývoj, reakce na předchozí POC, nové POC

Shrnutí

Náhled je stále neutrální. SPY zůstává v režimu vyšší volatility spojené s fundamenty a nemá jednoznačný směr. Pokud byl páteční vývoj pouze vybíráním likvidity nad důležitými supporty, očekávám spíše pohyb dolů a test měsíční a roční VAL, možná dokonce průraz a pokračování shortu.

Stáhněte si ebook ZDARMA :

ZDARMA: Průvodce burzou a investicemi

Jak vydělat na burze? 

tlacitko
Jan Vašíček
Jan Vašíček
Obchodování na burze se jako koníčku při zaměstnání věnuji již od roku 2008, kdy jsem začínal na české burze. V roce 2010 jsem začal s obchodováním v USA, kde jsem rozvíjel obchodní strategie dle technické analýzy na indexových futures. Intraday trading je však časově náročný a postupně jsem zjišťoval, že pokud chci zůstat ve svém zaměstnání, tak to pro mě není to pravé. V roce 2011 jsem se na seminářích L. Turka a R. Dvořáka (CzechWealth) seznámil s obchodním přístupem na základě Market Profile®. Ačkoliv mě tento přístup okamžitě zaujal, plně jsem se mu začal věnovat až v roce 2013. Nyní Market Profile spolu s Price Action používám k analýze trhu pro obchodování opcí (především ETF SPY a TNA), což se dá časově dobře kombinovat s mým zaměstnáním a začínám jej postupně využívat také k swingovému obchodování měnových párů na forexu. K analýze trhu, z níž čerpám k psaní komentářů na tomto blogu, využívám software NinjaTrader® v kombinaci s vizualizacemi Market Profit Pack©. O investování se zajímám celkově, trading je mým koníčkem, který mi přináší možnost přivýdělku.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.